Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Dojemné loučení s Petrem Kellnerem v Karibiku: Smuteční průvod a obří srdce v písku

Dojemné loučení s Petrem Kellnerem v Karibiku: Smuteční průvod a obří srdce v písku
Zdroj: profimedia.cz/Se svolením Sashy Flex
+ Dalších 12 fotografií
Sbohem
S Petrem Kellnerem se o víkendu nerozloučila jenom jeho rodina v Česku, ale také lidé z Britských Panenských ostrovů až v dalekém Karibiku. Český miliardář totiž výrazně pomohl tamním obyvatelům opět na nohy poté, co je v roce 2017 zasáhly dva ničivé hurikány. Obzvlášť lidé z ostrova Virgin Gorda na Kellnerovu nezištnou pomoc nikdy nezapomněli. I proto se s ním v neděli rozloučili při dojemném smutečním průvodu.

Desítky lidí se v neděli v podvečer vydaly do ulic ostrova Virgin Gorda v Karibiku. Tamní obyvatelé uspořádali smuteční průvod na počest českého miliardáře Petra Kellnera, který 27. března zemřel v troskách vrtulníku na Aljašce. Filantropův odchod totiž nezpůsobil šok jenom v Česku, ale i v karibském ráji.

Kellnerův náhlý odchod zarmoutil především obyvatele ostrova Virgin Gorda. Český miliardář totiž tamním lidem pomohl opět na nohy poté, co je v roce 2017 v krátkém sledu zasáhly dva ničivé hurikány. Kellner ostrovu nezištně daroval finanční i materiální pomoc, včetně generátorů, chladniček a dalších nezbytných zařízení. Tehdy nejbohatší Čech si Britské Panenské ostrovy zamiloval a chtěl na nich strávit svůj důchod. Bohužel ale zůstalo jen u nenaplněného snu.

Ceremoniálu se zúčastnil i ministr

Zejména lidé z ostrova Virgin Gorda na Kellnerovu nezištnou pomoc nikdy nezapomněli. V neděli vyrazili ve smutečním průvodu na pláž Savannah Bay, kde pomocí svíček vyhláskovali Kellnerovo jméno do písku, ke kterému vyskládali i velké srdce.

V něm se na závěr sešla skupinka truchlících, aby vzdala hold českému filantropovi. Mávali barevnými zářivými hůlkami, zatímco v pozadí hrála dojemná píseň Wish You Were Here od kapely Pink Floyd. Desítky lidí na závěr zapálily a vypustily čínské balóny.

Účastníkem ceremoniálu byl i tamní ministr přírodních zdrojů a práce Vincent Wheatley, který Kellnera považoval za velkého přítele. "Pan Kellner si velice hlídal své soukromí, ale jeho láska k těmto Panenským ostrovům, zejména k Virgin Gordě, byla dobře známá," uvedl Wheatley v prohlášení krátce po Kellnerově smrti. Smuteční obřad trval více než dvě hodiny a skončil po západu slunce.

Ivan Mládek: Zdraví jde stranou. Budu koncertovat, dokud nechcípnu, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy