Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Dojemné loučení dcery Romana Čechmánka se slavným tatínkem. Tady to měl nejraději, smutní

Roman Čechmánek byl českou hokejovou legendou.
Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 6 fotografií
Zápas

Hokejista Roman Čechmánek zemřel předčasně v pouhých dvaapadesáti letech. Jeho dcera Kateřina promluvila na hokejovém utkání, kde proti sobě stanuli Vsetín a Sokolov a zápas dostal název Zápas pro Romana. „Hokej miloval a tady to měl nejraději. Navždy zůstaneš v našich srdcích, tati,“ nechala se slyšet zdrcená dcera, jak informoval iSport.

Na vsetínském hokejovém stadionu Na Lapači se ve středu uskutečnil zápas Vsetína proti Sokolovu, který dostal název Zápas pro Romana. Hokejisté si na rozbruslení na sebe oblékli dresy s číslem 23, což bylo číslo, které hokejový brankář Roman Čechmánek během úspěšné kariéry nosil.

Už před vchodem na stadion vzniklo pietní místo, kde mohli lidé zapálit svíčku a položit květinu za zemřelého Čechmánka, jak upozornil web Hokej. Na konci třiadvacáté minuty utkání rozhodčí domácí zápas zastavili a fanoušci po pietním pochodu rozprostřeli po ochozu transparent: ‚Teď chytáš za tým nebe‘.

Děti byly dojaté

Na místě nechyběly ani Čechmánkovy děti - Kateřina, Jakub a Roman, kteří se po minutě ticha usadily na tribuně. Dcera Kateřina poděkovala prostřednictvím mikrofonu všem, kteří dorazili. „Hokej miloval a tady to měl nejraději. Navždy zůstaneš v našich srdcích, tati,“ prozradila, jak uvedl iSport.

Co bylo příčinou Čechmánkova náhlého úmrtí, to zatím není stoprocentně jisté. Byla však vyloučena sebevražda. „Závěry z provedené pitvy ukazují na to, co už kriminalisté předběžně konstatovali na místě. Byla vyloučena sebevražda a na úmrtí dvaapadesátiletého muže se s jistotou nepodílela žádná další osoba,“ prozradila podle Novinek mluvčí policie Monika Kozumplíková. Dle jiných zdrojů měl šampion z Nagana zemřít na srdeční selhání.

Eva Podzimková o odmítnutí postelových scén: Přijdu si stará, je to trapné, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy