Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Dojemné: Beznohý chlapec si zaplaval se slavným delfínem

Zdroj: profimedia.cz

Osmiletému Cieranovi Kelsovi z Velké Británie se splnilo jeho životní přání – zaplaval si s delfíní samičkou Winter, hvězdou úspěšného rodinného filmu Můj přítel delfín.

Cierano, který byl vždy víc doma ve vodě než na souši, jako malý onemocněl meningitidou. Poté, co mu lékaři byli nuceni amputovat obě nohy těsně pod kolenem, to vypadalo, že se s plaváním bude muset navždy rozloučit. Jeho rodičům se však nakonec podařilo sehnat dostatek peněz na to, aby mu mohli nechat vyrobit speciální protetické ploutve.

"Cierano je Winteřin obrovský fanoušek – především proto, že i Winter má umělou ploutev. Jeho první slova po zhlédnutí toho filmu byla 'Winter je postižená, stejně jako já'. Proto jsme se rozhodli, že si uděláme výlet na Floridu a vezmeme ho za ní," vysvětluje chlapcův otec.

Cierano sice věděl, že se s Winter setká, ale vůbec ho nenapadlo, že ho pustí i do bazénu. "Myslím, že z toho byl úplně v šoku. Má pocit, že jsou oba stejní. Plave jen díky protézám, stejně jako ona. Prý ji považuje za svou nejlepší kamarádku," uvedla dojatě Cieranova nevlastní matka a dodala: "Chceme, aby náš syn viděl, že i když přišel o obě nohy, stále ještě může následovat své sny a dělat stejné věci, jaké dělají jeho přátelé."

Související články

Další články