Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Dojemná zpověď tatínka Vojty z Třebíče: Nejkrutější zpráva v životě o jeho Evě

Zdroj: Facebook
+ Dalších 6 fotografií
Hrozné
Vojtěch Votava si prochází opravdu těžkou životní zkouškou. Jeho manželka Eva (27) je už měsíc udržována na přístrojích, protože má v sobě plod, který se lékaři snaží zachránit. Jaký je celý příběh Vojtěcha?

Policejní kynolog z Třebíče zažívá nejtěžší chvíle svého života. Příběh Vojtěcha Votavy a jeho manželky Evičky začal už na střední škole, kde se seznámili. Začali spolu chodit a po pěti letech vztahu se v roce 2014 vzali. Eva poprvé otěhotněla po dvou letech manželství. Během těhotenství však dostala Eva epileptický záchvat.

"Podstoupila několik vyšetření, při kterých jí zjistili arteriovenózní malformaci v mozku. Po komplikovaném porodu přivedla na svět zdravého chlapečka Matěje a začala s léčbou, následně podstoupila radiační terapii gama nožem, která se měla zdařit," popisoval příběh Vojtěch. Eva užívala léky na epilepsii, chodila na pravidelné kontroly a dva roky od porodu byly výsledky v pořádku, a tak jí lékaři povolili další miminko. "Byla nadšená, protože si vždy přála mít velkou rodinu! Otěhotněla a společně jsme se těšili z rostoucího bříška," uvedl tatínek z Třebíče.

Osudný den přišel, zrovna když byl Vojtěch na noční šichtě. Po návratu domů nalezl Evu na zemi v bezvědomí a plačícího syna vedle ní. Myslel si, že jde o epileptický záchvat, na který byl připravený. Jenže Eva se dlouho neprobírala, a tak zavolal sanitku, která ji měla převézt do třebíčské nemocnice. Záchranáři zjistili, že se její stav výrazně zhoršuje, a tak musel být povolán vrtulník. Ten Evičku přepravil do brněnské nemocnice.

Pak přišla ta nejkrutější zpráva v životě Vojty. "Evičce (ve 27 letech) praskla malformace a způsobila tak masivní krvácení do mozku, že již při převozu sanitkou byla prakticky mozkově mrtvá - není a ani nebylo jí již pomoci," bylo sděleno nebohému manželovi. Miminko je však podle slov lékařů životaschopné. "Je teprve v 16. týdnu těhotenství, tedy příliš malé na přežití… Ale jedna malinká naděje tu přeci jen je, a to udržovat tělo Evičky na přístrojích a pokusit se o zázrak - udržet tak tělo do 24. týdne těhotenství, kdy jsou lékaři schopni miminko 'vypiplat'… a tak je tomu vlastně dodnes - Evička je již měsíc udržována na přístrojích a děťátko je stále živé," zakončil svou zpověď policejní kynolog, který pevně věří, že se stane zázrak a miminko přežije.

Kolegové Vojty vyhlásili veřejnou sbírku, na kterou můžete přispět i vy, a to na transparentním účtě 4200555535/6800, variabilní symbol 326027.

Související články

Další články