Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

Dojemná zpověď Petra Vrány: Po smrti manželky (†35) jsem chtěl seknout s hokejem

Lindsey svého muže na ledě vždy podporovala.
Zdroj: Profimedia
Předchozí Další
+ Další fotografie
Rodina

Hokejista Petr Vrána (36) si prošel nejtěžším obdobím ve svém životě. Jeho manželka Lindsey (†35) se v březnu utopila a třinecký útočník zůstal sám na syna Lea (6). Vrána zvažoval, že skončí s hokejem, nakonec se k němu ale vrátil a jako kapitán dovedl tým HC Oceláři Třinec k extraligovému titulu. "Byl to trochu útěk. Je to jenom sport, v šatně jsme spolu jako rodina, trošičku jsem se uvolnil a mohl jsem myslet na něco jiného," přiznává v rozhovoru pro DVTV.
Petr Vrána přišel o svou životní lásku Lindsey na začátku března. Kanadská rodačka se utopila při pokusu o záchranu pejska na zamrzlé nádrži Slezská Harta. Vrána tak najednou zůstal sám na výchovu šestiletého synka Lea. Logicky tak uvažoval o tom, že s hokejem sekne. "Po tom, co se stala ta nehoda, jsem přemýšlel, jestli se vrátit nebo ne," přiznává útočník v rozhovoru pro DVTV.

Nakonec se ale rozhodl, že bude pokračovat v dresu klubu HC Oceláři Třinec, kde působí jako kapitán. "Pro mě to byl trochu útěk, je to jenom sport, v šatně jsme spolu jako rodina, trošičku jsem se uvolnil a mohl jsem myslet na něco jiného. Přece jen při té hře se toho do hlavy tolik nevleze, takže člověk vytěsní spoustu myšlenek a soustředí se jen na výkon," říká hráč se zkušenostmi z NHL.

Titul byl malou útěchou

Ačkoli přiznává, že návrat k hokeji byl svým způsobem útěk od tíživých myšlenek, zároveň věří, že by si Lindsey přála, aby pokračoval v tom, co dělá rád. "Přece jen je to obrovská součást mého života, naplňuje mě radostí a dává mi to smysl. Asi by si úplně nepřála, abych skončil," věří hokejista.

Vrána nakonec z pozice kapitána dotáhl třinecký tým k triumfu v extralize. V náročném období tak zažil alespoň trochu radosti. Najednou ale přišel o to, co ho drželo nad vodou. Věděl, že se musí vrátit do reality a začít se pořádně věnovat synovi. Zatímco táta bojoval o titul, malého Lea pomáhala hlídat Vránova tchyně, rodina i přátelé.

Syn má nadání po mamince

Přestože by byl Vrána rád, aby šel syn v otcových stopách, do ničeho ho tlačit nechce. Hokej totiž Lea zatím moc nechytil. Naopak to spíš vypadá, že z něj bude tanečník po mamince, která se věnovala baletu. "Má docela dobrou paměť na melodie a rád se hýbe, takže bych si to přál. Hokej je opravdu tvrdý a cesta je dlouhá, a ne vždy úspěšná, takže pokud bude mít i jiné zájmy, budu za to opravdu rád," dodává Vrána.

Utajený spor Slávka Boury s Železným. Rande pro LGBT natočil navzdory zákazu ředitele Novy, ten se pak chlubil cizím peřím

Související články

Další články

Nejnovější kauzy