Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Dojemná zpověď manžela moderátorky Jurinové: O posledních chvílích s mou statečnou Evičkou

Eva Jurinová: Dojemná zpověď manžela moderátorky
Zdroj: Dalibor Puchta / iDNES.cz / Profimedia
+ Další 3 fotografie
MRAZIVÉ

V neděli uplynou dva týdny od chvíle, kdy navždy odešla nepřekonatelná moderátorka pořadu Televizní noviny, bývalá hvězda TV Nova Eva Jurinová (†67). Jaké byly její poslední týdny života a jaké bylo její poslední přání? Přečtěte si exkluzivní zpověď jejího manžela Václava Juriny (72).

Eva Jurinová si ještě stihla užít Vánoce

„Vánoce jsme ještě stihli prožít spolu, Eva byla na Štědrý večer doma. Proběhl v pohodě, tak jako vždycky. Vlastně jsme si vůbec nepřipouštěli, že Eva je nemocná. Mysleli jsme, že ta choroba není těžká, jenže bohužel byla,“ řekl eXtra.cz Václav Jurina

„Měla trochu problémy, ale bojovala. Nakonec to přišlo najednou a bylo to velmi rychlé,“ smutní manžel, jenž ale nechce zveřejňovat manželčinu konečnou diagnózu.

Na Boží hod přišly problémy

26. prosince najednou začala mít problémy s dechem. Odvezl jsem ji proto k doktorům, ti si ji tam už rovnou nechali. Na plicním oddělení se pokoušeli zjistit, co se jí děje. Pak už tam Eva zůstala,“ vzpomíná choť Evy Jurinové

„Pravidelně jsem za ní jezdil. Jenže lékaři mi řekli, že bojují s něčím, co bohužel neumí zvládnout, a upozornili mě na to, ať se připravím na nejhorší. Už jsem tedy věděl, že to přijde,“ stěží zadržuje pohnutí nešťastný manžel moderátorky.

Statečná holka

Eva byla strašně statečná holka. Nikdy na nic si nestěžovala, ani když byla marod. Nikdy nebyla bolestínek, nikdy nehořekovala nad svým životním osudem. Byla skvělá,“ vyjmenovává výjimečné povahové rysy své zesnulé ženy.

Poslední přání

„Poslední přání Evičky bylo: Kdyby se něco stalo, aby se kolem toho nedělaly žádné velké trachtace. Chtěla, aby to proběhlo v tichosti, v rodinném kruhu. Věděla, že bych to jinak nezvládl. Její přání se mi podařilo splnit,“ dodal vdovec.

Václav Jurina se s rodinou rozhodl informaci o úmrtí bývalé hvězdy Televizních novin zveřejnit až jedenáct dní po jejím odchodu a den po pohřbu na pražských Olšanských hřbitovech.

Začalo to nemravným dopisováním, skončilo stalkingem. Známého dýdžeje pronásleduje posedlá fanynka. Vyhrožuje i jeho partnerce

Související články

Další články

Nejnovější kauzy