Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Jaromír Soukup Festival Karlovy Vary 2022

Dojemná vzpomínka vnuků Abrháma a Šafránkové. Co jim radili a proč jejich slavná babička nešetřila kritikou

Vnuci Josefa Abrháma a Libuše Šafránkové jdou ve šlépějích svých prarodičů
Zdroj: Se souhlasem TV Prima / profimedia / koláž eXtra.cz
+ Další 3 fotografie
úmrtí

Necelý rok po úmrtí Libušky Šafránkové (†68) zamířil do hereckého nebe i Josef Abrhám (†82). Ačkoliv se rodina obrnila hradbou mlčení, Dagmar Havlová ve své dojemné zpovědi prozradila, že byl v posledních chvílích svého života obklopený milující rodinou. Kdo ponese geny legendy české kinematografie? Nejen syn Josef, ale také vnoučata, která jdou ve šlépějích svých slavných prarodičů.

Zesnulá pohádková Popelka Libuše Šafránková a její manžel Josef Abrhám po sobě zanechali nejen syna Josefa (44), ale také dva vnuky, rovněž Josefa (14) a Antonína (12), kteří jsou zářným důkazem, že jablko nepadlo daleko od stromu.

Po smrti Libušky si Abrháma k sobě na Moravu vzal syn Josef Abrhám mladší, který se o něj až do jeho smrti vzorně staral. O Abrháma se na sklonku života starala i synova žena Ludmila, která je vášnivou zmrzlinářkou.

Tonda šišlá, říkala Libuška

Abrhámovi vnuci se pak rozhodli jít ve stopách svých prarodičů. Starší Josef a mladší Antonín se vydali stejně jako ostatní členové rodiny uměleckou cestou. Pokukují po filmovém světě a točí vlastní animované i filmové snímky. V pořadu 7 pádů Honzy Dědka se v červnu minulého roku svěřili, jak jim babička s jejich cestou pomáhala a že kritikou na chlapcích rozhodně nešetřila. Myslela to s nimi ale jen v tom nejlepším.

"Babička říkala, že Tonda šišlá, že si šlape na jazyk a že by měl přidat. Nekritizovala, byla to profesionální rada. Dědečkovi se náš film líbil, připadalo mu to komické," uvedl Pepa, který zároveň přiznal, že vnímá svého mladšího bratra Tondu jako lepšího herce. "Jestli nějaký talent mám, možná jsem ho zdědil po prarodičích," souhlasil Antonín.

Podnikaví kluci se zpočátku společně pustili do natáčení reklamy. "Pokoušeli jsme se točit reklamy. Snažili jsme se přilákat nějaké herce a herečky, jestli by s námi nechtěli spolupracovat. Dali jsme to na YouTube, ale nikdo se neozval. To jsme nečekali," prozradil Josef s úsměvem. "Pak jsme točili reklamu na zmrzliny naší nevlastní mámy. Dostali jsme neomezenou dávku zmrzliny," svěřil se Antonín. Za svůj první větší film s názvem Přežívání v divočině dle Jima Křováka získali v soutěži Pražský filmový kufr cenu v kategorii hraného filmu vytvořeného dětmi ve věku od jedenácti do patnácti let.

Úkoly v rodině prý mají všichni jasně dané. "Začali jsme točit, když mi bylo deset a bratrovi osm let. Píšeme, já to režíruju, Tonda prezentuje a rodiče financují," prozradil Pepa suverénně.

Sandra Nováková řekla své ANO na netradičním místě

Související články

Další články

Nejnovější kauzy