Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Dojemná vzpomínka na zesnulého Petra Kellnera: Kamarád zesnulému miliardáři poslal smutný vzkaz do nebe

Petr Kellner zemřel v 56 letech po pádu vrtulníku.
Zdroj: eXtra.cz/Martin Procházka
+ Dalších 6 fotografií
Vzpomínka

Nejbohatší Čech Petr Kellner (†56) zemřel přesně před třemi lety. Zahynul během letu vrtulníkem na Aljašce nedaleko ledovce Knik. Tragická smrt zdrtila nejen jeho kolegy a známé, ale hlavně rodinné příslušníky. Nyní na něj na sociální síti X zavzpomínal bývalý kolega Vladimír Mlynář.

Dnes jsou to přesně tři roky, co při tragické nehodě vrtulníku na Aljašce zahynul nejbohatší Čech Petr Kellner spolu s dalšími lidmi na palubě. Majitel skupiny PPF po sobě zanechal manželku Renátu a čtyři milované děti, Renáta Kellnerová pak převzala vedení investiční společnosti.

Na miliardáře například zavzpomínal jeho bývalý kolega a bývalý člen představenstva PPF Vladimír Mlynář. Dnes jsou to tři roky. Zapaluju svíčku. A nejen dnes vzpomínám,“ napsal na sociální síť X.

Zemřelo pět lidí

K úmrtí Petra Kellnera došlo na Aljašce blízko ledovce Knik. Spolu s ním zahynuli na palubě helikoptéry také trenér snowboardingu Benjamin Larochaix (†50), pilot Zachary Russell (†33) a dva horští průvodci Gregory Harms (†52) a Sean McManamy (†38), jak napsal web CBC. Jediným přeživším je český šampion ve snowboardingu David Horváth.

Horváth se ze svých zranění zotavoval v nemocnici Providence Alaska Medical Center v Anchorage. Lékaři museli zachránit jeho omrzlé ruce. V polovině dubna 2021 se Horváth vrátil do ČR, kde nyní se svou rodinou bydlí.

Kellner žil i po pádu

Podle jeho slov bylo naživu bezprostředně po pádu vrtulníku více osob. Horváth uvedl, že byl uvězněn v troskách spolu s dalšími lidmi a komunikoval s Kellnerem. Ten se domníval, že záchranný tým se dostaví asi do hodiny. Jenže to se nestalo. Po asi dvou hodinách Kellner přestal reagovat a na následky zranění zemřel. Přežít měl také Harms, který ale podlehl svým zraněním dříve než Kellner. .

Královna kabelek a šátečků Alena Schillerová: Když vidím staré fotky, šla bych se zastřelit

Související články

Další články

Nejnovější kauzy