Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině Jaromír Soukup

Dojemná slova syna Josefa Abrháma mladšího: Byl to skvělý otec, zapalte za něj svíčku

Josef starší se synem Josefem mladším.
Zdroj: Profimedia
+ Dalších 14 fotografií
OBDIV

V pondělí zemřel jeden z nejlepších herců posledního století Josef Abrhám (†82). Celý týden na něj vzpomínají kolegové a přátelé včetně toho nejbližšího kamaráda, režiséra Jana Kačera (85). Ten eXtra.cz odhalil, jak ho o smrti informoval syn zesnulého.

Josef Abrhám mladší: Pomodlete se za tátu

Josef byl hluboce nábožnej. Byl z Moravy a měl v sobě silnou víru a podle toho se choval. Když mi malý Josef volal, že táta umřel, tak říkal: ‚Zapalte za něj svíčku a pomodlete se za něj. Byl to dobrý syn a skvělý otec,‘“ sdělil eXtra.cz režisér Jan Kačer.

S Josefem Abrhámem ho pojilo padesát let přátelství, během nichž spolu prožívali všechny radosti i strasti života.

„Měli jsme společné neštěstí, když jsme oba těsně za sebou přišli o naše ženy. Seděl jsem u něj u postele a viděl jsem, jak je zdrcený. Zbyla z něj jenom schránka. Podstatná část, maso, všechno bylo pryč, zbyly jen ušlechtilé dlouhé ruce a krásný obličej. Byl z něj nádherný stařec. Obdivoval jsem u něj vlastně i jeho krásu. I jako nemocný člověk byl krásný. Velmi ušlechtilý a velký gentleman,“ vzpomínal v našem rozhovoru Kačer.

Pro mě byl jako bratr. Neměl jsem žádnou přízeň, bratr mi umřel. Později jsem si také velmi oblíbil jeho syna. Je to jedináček, ale báječný mužský. Má v sobě něco z Josefa, něco z Libušky. Je to výborný kluk, ohromně nadaný, zajímalo ho všechno, co jsem věděl o jeho tátovi. A chodil za mnou pokaždé, když mezi sebou měli nějaké problémy. Radil se se mnou. To bylo vlastně trochu legrační,“ popsal i svůj vztah se synem přítele.

Jan Hrušínský: Bude mi smutno

Kvůli úmrtí Josefa Abrháma ale truchlí i řada dalších kolegů.

„Strašně toho lituju a myslím na jeho rodinu, vnuky a všechny blízké. Bude mi po něm smutno a myslím, že tady bude strašně chybět," citoval web České noviny herce a ředitele Divadla Na Jezerce Jana Hrušínského.

Monika Bagárová dál kojí dvouletou dceru: Nevím, jak přestat!

Související články

Další články

Nejnovější kauzy