Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Dojemná slova o Jiřím Menzelovi (82): Těžký konec? Co režisér prožil během pandemie

Dojemná slova o Jiřím Menzelovi (82): Těžký konec? Co režisér prožil během pandemie
Zdroj: archiv Olgy Menzelové
+ Dalších 6 fotografií
ZDRAVÍ
Snad všichni příznivci Oscarem ověnčeného režiséra Jiřího Menzela (82) v posledních letech s napětím čekají na každou zprávu o tom, jak se mu daří. Od operace hlavy před třemi lety je upoutaný na vozíček a vyžaduje nepřetržitou péči. Jak tvůrce Ostře sledovaných vlaků prožíval pandemii koronaviru? A čím vším se i ve svém stavu zabývá?

Těžký konec

Když loni na podzim Olga Menzelová (42) v proslovu po udílení cen sdělila, že jejímu muži osud nadělil těžký konec, spoustu obdivovatelů režiséra filmových klenotů, jako jsou Postřižiny, Na samotě u lesa, Slavnosti sněženek, Skřivánci na niti nebo Rozmarné léto, to rozesmutnilo.

Představa, že Jiří Menzel (82) leží někde odevzdaně v posteli a čeká na to, co mu ještě budoucnost nadělí, by ale byla mylná.

Čtěte také: Jiří Menzel nechodí a potřebuje neustálou péči: Manželka promluvila o těžkém konci

Pandemie v klidu

„Paní Menzelová i pan Menzel jsou oba v pohodě, pan režisér prožil pandemii v klidu, bez následků, obklopen svou rodinou. Daří se mu dobře, je spokojený,“ uvedla pro eXtra.cz v zastoupení Olgy Menzelové asistentka uznávaného filmaře Míla Řádová.

Podle umělcovy manželky se spolu i přes jeho složitější zdravotní stav hodně nasmějí, má prý nezlomnou vůli k životu. A to se projevuje i na jeho programu.

Čtěte také: Nečekané překvapení: Menzel se na vozíčku objevil ve společnosti

Žije naplno

„Čte si, dívá se hodně na filmy, má rád návštěvy. Pan Menzel má docela bohatý program,“ překvapila nás režisérova dlouholetá pravá ruka.

Filmovým novinkám zkušený filmař úplně neholduje, ale má to své důvody. „Má doma obrovský archiv filmů, takže spíš kouká na ty starší, co má rád nebo na ty, co ještě nestihl zkouknout. To má ještě ‚práci‘ na dlouho. Často také poslouchá hudbu. Má rád klasiku, ale často si pouští Jiřího Suchého, Yvettu Simonovou nebo jazz. Zkrátka podle nálady,“ dodala Řádová.

Nezbývá než Jiřímu Menzelovi popřát, aby mu vůle k životu vydržela co nejdéle, aby zdraví stále v rámci možností sloužilo a aby ani do budoucna neztrácel chuť být tak činorodý.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy