Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott leukemie StarDance 2019 Nemoci z lásky Dlouhovláska

Nejnovější kauzy

Dojemná slova Karla Gotta o zesnulé včelce Máje Aťce Janouškové (†88). Co o ní řekl?

+ Dalších 7 fotografií
UČENÍ PÁNI ZKUŠENÍ
Nepatřil mezi její nejbližší, i tak ale smrt dabérky a malé velké herečky Aťky Janouškové (†88) nejslavnějšího Čecha Karla Gotta (79) silně zasáhla. Takhle na ni pro eXtra.cz zavzpomínal muž, který nazpíval českou i německou znělku seriálu Včelka Mája!

Jedno ti dva mají společné: Včelka Mája udělala z paní Aťky majitelku všemi Čechoslováky velmi oblíbeného hlasu. A Karla Gotta tehdy vyšvihla v Německu mezi ty nejslavnější umělce. Herečka i zpěvák tak měli seriálu za co děkovat.

„Aťka Janoušková byla skvělá dabérka, jejíž hlas byl nezaměnitelný a nezapomenutelný. I když jsme se v minulosti setkali jen párkrát a osobně jsme se příliš neznali, včelka Mája nás přesto neodlučně propojila,“ napsal nám Karel Gott (79) k úmrtí herečky.

Sbohem, Aťulo!

Na herečku zavzpomínala i řada dalších známých osobností. A asi nejosobněji se vyjádřil český hlas Vinnetoua.

„Moc mě mrzí, že už není mezi námi. Měl jsem ji opravdu rád. Z dětského divadla Míly Mellanové už nás je opravdu málo. Aťka hrála v roce 1946 v pohádce O Jankovi, co šil boty, v níž jsem měl svou první hlavní roli. Hrála malého pejska. Vím například, že byla zamilovaná do Pepíka, posledního bubeníka Orchestru Karla Vlacha. Byla to její první velká láska. Od spolupráce na Včelce Máje jsem s ní neměl příležitost v ničem jiném dabovat. Sbohem, Aťulo! Já už mám také sbaleno, tak nashle!“ vzkázal do nebe Janouškové kolega a kamarád Stanislav Fišer (87). Ten ve Včelce Máje namluvil myšáka Alexandra.

Mohlo by vás zajímat

Další články