Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Dojemná pocta po pohřbu Libuše Šafránkové (†68): Místní ze Šlapanic plánují překvapení!

Libuška Šafránková zemřela v osmašedesáti letech.
Zdroj: Showpix
+ Další 2 fotografie
Pocta

Rodině i příbuzným herečky Libušky Šafránkové (†68) se dostalo nečekaného překvapení. Ve Šlapanicích u Brna, kde herečka prožila dětství i mládí, chtějí místní občané otevřít muzeum věnované nezapomenutelné filmové Popelce!

Oblíbená herečka Libuška Šafránková se na divadelních prknech objevila již v mladém věku. Spolu se sestrou byly součástí šlapanického ochotnického divadla v místní sokolovně. Divadlo poté Libuši zcela uchvátilo, proto vystudovala brněnskou konzervatoř. V herectví jí navíc podporovala i rodině, zvláště její tatínek Miroslav (†56), který byl učitel hudby.

Šlapanické muzeum se nyní rozhodlo, že nedávno zesnulou Libuši připomene pomocí nostalgické výstavy. „Nenajdete i vy ve svých fotoalbech či ve své paměti vzpomínky na šlapanická léta Libuše Šafránkové? Zavzpomínejte na ni a sdílejte je s námi! Pomozte muzeu zachytit její neobyčejný příběh,“ píše se ve výzvě, která byla zveřejněná dne 11. června.

Tatínek ji vždy podporoval

„K herectví dopomohl Libušce její tatínek, který se dobře znal s režisérem Antonínem Moskalykem, jenž ve Šlapanicích také bydlel. I proto ji obsadil už v roce 1971 do role Barunky ve filmu Babička s Jarmilou Kurandovou. Myslím si, že pro Libušku měl tatínek zřejmě větší slabost než pro její sestru Miroslavu,“ tvrdí podle Blesku jeden ze šlapanických občanů.

Libuše zemřela po delších zdravotních problémech dne 9. června 2021. Zanechala po sobě vdovce Josefa Abrháma (81), syna Josefa Abrháma mladšího (44) a mnoho vnoučat. Minulý pátek 2. července byla filmová Popelka uložena do rodinné hrobky právě ve Šlapanicích, kde prožila značnou část svého mládí.

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy