Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Dojemná péče Marka Ebena o paralyzovanou manželku: Celou kariéru podřídil své ženě

Zdroj: Česká televize
+ Dalších 8 fotografií
OBDIV
Kdyby se osud Marka Ebena (63) a jeho ženy Markéty Fišerové (60) ubíral jiným směrem, mohl by být za nejoblíbenějšího českého moderátora. Kdyby… Kvůli péči o milovanou manželku se ale Marek chtě nechtě musel vzdát filmové kariéry, která se neslučuje s náročnou péčí, kterou dáma jeho života vyžaduje.

Markéta Fišerová bojovala o život

Marek Eben a Markéta Fišerová se brali v roce 1982. Před nimi bohužel bylo jen pár krátkých let bez těžkých ran osudu. Nejprve přišli o vytouženou holčičku Terezku a pak, v pouhých šestadvaceti, Markétu postihla mozková mrtvice a pád do kómatu, v němž strávila sedm týdnů. Lékaři jí nedávali příliš mnoho šancí na záchranu.

Nakonec ale ukázala nepřekonatelnou vůli žít a přes ochrnutý obličej a tělo se vrátila do normálního života. I za vydatné pomoci milujícího manžela, který péči o ni přizpůsobil i veškerou svou pracovní činnost.

Proč už Marek Eben netočí

Populární Váleček ze seriálu Kamarádi byl do nemoci ženy na roztrhání, šel z jednoho filmu do druhého, během posledních 32 let se ale výrazně herecky uskrovnil.

Proto bylo překvapením, že se po letech odmlky loni objevil v hlavní štědrovečerní pohádce Princezna a půl království jako učitel etikety rytíř Valerián.

Péče o ženu

„V rozhodnutí Marka Ebena, že si u nás zahraje, nehrál honorář žádnou roli. Prostě jsme ho ukecali. Marek se zařekl, že už nikdy hrát nebude. S ohledem na manželku, o kterou se musí starat, potřebuje mít dostatek času. U moderace se připraví, nazkouší, odvysílá se a je hotovo. Ve filmu musí někde přespávat, vstávat brzy ráno a podobně,“ řekl eXtra.cz režisér pohádky Karel Janák.

„Nechal se ukecat, asi se mu líbila role. Během natáčení ale říkal, že už úplně zapomněl, jak otravná jsou ranní vstávání a všechny další procedury při natáčení a že dalších šestnáct let už zase nic nenatočí. Ve finále byl nicméně určitě rád, ta jeho role je opravdu bezvadná,“ dodal tvůrce po dlouhé době chválené pohádky.

Související články

Další články