Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Dojemná péče Marka Ebena o paralyzovanou manželku: Celou kariéru podřídil své ženě

Dojemná péče Marka Ebena o paralyzovanou manželku: Celou kariéru podřídil své ženě
Zdroj: Se souhlasm Česká televize
+ Dalších 8 fotografií
OBDIV
Kdyby se osud Marka Ebena (63) a jeho ženy Markéty Fišerové (60) ubíral jiným směrem, mohl by být za nejoblíbenějšího českého moderátora. Kdyby… Kvůli péči o milovanou manželku se ale Marek chtě nechtě musel vzdát filmové kariéry, která se neslučuje s náročnou péčí, kterou dáma jeho života vyžaduje.

Markéta Fišerová bojovala o život

Marek Eben a Markéta Fišerová se brali v roce 1982. Před nimi bohužel bylo jen pár krátkých let bez těžkých ran osudu. Nejprve přišli o vytouženou holčičku Terezku a pak, v pouhých šestadvaceti, Markétu postihla mozková mrtvice a pád do kómatu, v němž strávila sedm týdnů. Lékaři jí nedávali příliš mnoho šancí na záchranu.

Nakonec ale ukázala nepřekonatelnou vůli žít a přes ochrnutý obličej a tělo se vrátila do normálního života. I za vydatné pomoci milujícího manžela, který péči o ni přizpůsobil i veškerou svou pracovní činnost.

Proč už Marek Eben netočí

Populární Váleček ze seriálu Kamarádi byl do nemoci ženy na roztrhání, šel z jednoho filmu do druhého, během posledních 32 let se ale výrazně herecky uskrovnil.

Proto bylo překvapením, že se po letech odmlky loni objevil v hlavní štědrovečerní pohádce Princezna a půl království jako učitel etikety rytíř Valerián.

Péče o ženu

„V rozhodnutí Marka Ebena, že si u nás zahraje, nehrál honorář žádnou roli. Prostě jsme ho ukecali. Marek se zařekl, že už nikdy hrát nebude. S ohledem na manželku, o kterou se musí starat, potřebuje mít dostatek času. U moderace se připraví, nazkouší, odvysílá se a je hotovo. Ve filmu musí někde přespávat, vstávat brzy ráno a podobně,“ řekl eXtra.cz režisér pohádky Karel Janák

„Nechal se ukecat, asi se mu líbila role. Během natáčení ale říkal, že už úplně zapomněl, jak otravná jsou ranní vstávání a všechny další procedury při natáčení a že dalších šestnáct let už zase nic nenatočí. Ve finále byl nicméně určitě rád, ta jeho role je opravdu bezvadná,“ dodal tvůrce po dlouhé době chválené pohádky.

Začalo to nemravným dopisováním, skončilo stalkingem. Známého dýdžeje pronásleduje posedlá fanynka. Vyhrožuje i jeho partnerce

Související články

Další články

Nejnovější kauzy