Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

Dojde na zápas s Babou Jagou? Vémola má obavy, nechce se mu zbytečně hubnout

Dojde na zápas s Babou Jagou? Vémola má obavy, nechce se mu zbytečně hubnout
Zdroj: Instagram
Předchozí Další
+ Dalších 5 fotografií
Souboj v ohrožení
Kvůli koronaviru stíhá sport v Česku jedna pohroma za druhou. Nevyhnulo se to ani MMA a je pravděpodobné, že letos moc českých duelů neuvidíme. V ohrožení je kvůli zpřísnění nařízení i zápas Karlose "Terminátora" Vémoly s Václavem "Babou Jagou" Mikuláškem. "Rozhodně se nebudu připravovat na zápas, který je s otazníkem," řekl Vémola pro iSport.cz.

České MMA nemá takové možnosti, jako například organizace UFC Ta si mohla v době koronaviru uspořádat turnaj za extrémně přísných podmínek na izolovaném ostrově v Abú Dhabí. Na akci nebyl přítomný ani jeden divák a vše se vysílalo pouze online. I tak šlo ale pro organizátory o lukrativní podnik. To samé ale v Česku nejspíš nevyjde, jelikož peníze za vstupenky jsou významným faktorem.

V ohrožení je tak hlavně sportovní veřejností očekávaný duel mezi Karlosem Vémolou a Václavem Mikuláškem, který se má uskutečnit v rámci galavečera Oktagon 17 v pražské hale O2 Universum. Zápas od začátku vzbuzoval velké emoce, jelikož kritici ho považují za nevyrovnaný, zároveň vzbuzuje otázky Vémolova forma, jelikož v "zápase století" ho minulý rok vypnul Attila Végh

Vémola nechce přijít o další zápas

Terminátor se od té doby do klece nepodíval. Navíc kvůli koronaviru přišel už o dva zápasy, které byly zrušeny. Jeden se měl konat v Bratislavě, druhý na pražské Štvanici. „Tohle je třetí zápas, na který se připravuji, a kdyby byl zrušený, tak mi to na psychice nepřidá. Takže musíme s Oktagonem najít nějakou cestu, jak by se to stalo," uvedl pro iSport.cz Vémola, který má obavy, že na zápas nedojde.

„Samozřejmě že mám obavy… Musím si o tom promluvit s Ondrou (Novotný, promotér Oktagon MMA), protože držím dietu a mám obavu, abych neshazoval zbytečně. Už je to dlouho, co jsem hubnul do osmdesát čtyřky. Naposledy kvůli zápasu s Kinclem. Neříkám, že se s tím trápím, ale bude to velice náročný, takže potřebuju vědět, že budu zápasit,“ řekl pro sportovní web Vémola.

Slavný český bojovník tak navrhuje dvě možná řešení. Tím prvním je, že by se duel vysílal formou pay-per-view, což znamená, že by byl přenos placený. Další variantou pak je, že by se oba zápasníci domluvili na váze. "Rozhodně se nebudu připravovat na zápas, který je s otazníkem. Připravovat se budu, ale nebudu shazovat takovou mordu," pohrozil Vémola.

Mikulášek si chce vyšlápnout na favorita

To Mikulášek váhu tolik neřeší. „Připravuji se pořád stejně. Ale s týmem už jsme se bavili o tom, že je možné, že se zápas posune, protože když sledujeme dění okolo, jak se mění opatření každý den, tak nás to děsí,“ obává se Mikulášek. Jak řekl pro iSport.cz, připravuje se víc než kdykoliv předtím, protože si je vědom, kdo je v duelu jasným favoritem. Mikulášek tak chce překvapit. "A nejdu si tam jenom pro peníze, takový balík za to nedostanu. Takže pro výhru udělám maximum,“ řekl Mikulášek.

K souboji by mělo dojít 26. září v rámci galavečera Oktagon 17 v pražské hale O2 Universum. Už teď ale dochází ke zpřísnění koronavirových opatření, navíc se očekává, že na podzim by měla dorazit druhá vlna nemoci covid-19 Duel by se tak případně mohl uskutečnit bez diváků, to se ale oběma bijcům nelíbí. Takhle třaskavá bitva totiž nemůže proběhnout v tichosti.

Utajený spor Slávka Boury s Železným. Rande pro LGBT natočil navzdory zákazu ředitele Novy, ten se pak chlubil cizím peřím

Související články

Další články

Nejnovější kauzy