Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Dojatý milionář mezi námi: Karel Janeček po tvrdém týdnu neskrýval slova obdivu

Miliardář Karel Janeček je dalším účastníkem show Milionář mezi námi.
Zdroj: Archiv
+ Dalších 10 fotografií
show
Diváci TV prima mohli dnes vidět další díl oblíbené show Milionář mezi námi. Matematik, podnikatel a jeden z největších českých mecenášů Karel Janeček (47) na týden změnil svůj život, opustil práci i rodinu a vydal se jako dobrovolník do Plzně. Pomáhal lidem bez domova, tělesně postiženým i sociálně znevýhodněným dětem a na konci své mise z vlastních peněz rozdal statisíce potřebným. Osudy jednotlivých účastníků ho dojaly.

Nevěděl, kam jede, ani to, co tam bude dělat. Doma nechal ženu, dceru i kreditní karty a s pěti set padesáti pěti korunami v kapse se vypravil na nádraží. Až tam se dozvěděl, že jede do Plzně, kde se zapojí do činnosti dobročinných organizací.

Kromě Karla Janečka (47) se do unikátního projektu zapojilo dalších šest českých milionářů. Janeček s účastí váhal. "Nejprve jsem si říkal, že týden je moc dlouhá doba, že to nemůžu dát, ale pak to ve mně začalo hlodat. Uvědomil jsem si, že tím můžu něco sdělit, bral jsem to jako osobní zodpovědnost, i když jsem tušil, že budu muset dělat bůhvíco, a možná ne všechno mě bude bavit. Byla to výzva," přiznává dnes.

Za vděk musel vzít nevzhlednou ubytovnou a celý týden si musel vystačit s částkou odpovídající životnímu minimu. "Návštěva bezdomovského ghetta byl skutečně adrenalin. Hlavně když jsem mohl být v kontaktu s rodinami, které mají postižené děti. To mi skutečně hodně dalo, to si pak každý člověk uvědomí, jak se vlastně má dobře. Když to vidíte tváří v tvář, tak je to mnohem silnější," řekl Karel Janeček eXtra.cz

"Obětavost paní Pavly je ohromná. Byl jsem až dojat," neskrýval své pocity Karel Janeček, který samozřejmě vystupoval v převleku, aby ho nikdo z účastníku nepoznal. Karel Janeček se na konci rozhodoval, kde by jeho peníze nejvíce pomohly. "Není to jednoduché. V tom týdnu jsem viděl, jak jsou potřeba. Otázkou je, kdo tu energii potřebuje hned a jak to rozložit," přemýšlel nahlas.

"Jsem dojatá. Skoro by mě to rozbrečelo. Opravdu děkujeme. Je to krásné," komentovala sociální pracovnice štědrý dar. "Bylo moc zajímavé poznat práci a životy lidí, kteří se starají o ty, kteří to potřebují," dodal Janeček.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy