Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Dojatá Veronika Kašáková: V boji s krutým osudem ji podpořila Arichteva i Bendová

Veronika Kašáková se musí vyrovnávat s nevyléčitelným onemocněním syna.
Zdroj: Profimedia / foto s povolením V. Kašákové / koláž eXtra.cz
+ Další fotografie
bojovnice
Modelka Veronika Kašáková (31) zažívá tři týdny po porodu těžké chvíle. Po porodu rozkošného chlapečka mu lékaři diagnostikovali vzácné nevyléčitelné onemocnění metabolismu zvané fenylketonurie, jež vyžaduje přísnou doživotní dietu. Diagnózu syna Veronika zveřejnila na sociálních sítích, kde jí mnoho maminek složilo poklonu a alespoň slovy jí dodávají sílu, kterou teď Veronika potřebuje. A to včetně herečky Veroniky Arichtevy a Alice Bendové. Všem se rozhodla poděkovat krásným snímkem s dojemnými slovy vděku.

Modelka, která vyrůstala v dětském domově, Veronika Kašáková nedávno porodila krásného syna Matyáška. Radost z porodu vystřídaly ale obavy, se kterými se nyní musí Veronika a její partner potýkat. Chlapečkovi byla diagnostikovaná porucha metabolismu, která jej bude provázet celý život. "Je to několik týdnů, kdy se nám zhroutil celý náš svět. Obrovské štěstí z narození našeho zdravého chlapečka vystřídal největší strach, hnusný, odporný strach. Strach o naše dítě," svěřila se Veronika.

"Matyášek má vzácnou metabolickou vadu, která vyžaduje přísnou celoživotní dietu. Pacienti s touto nemocí nemohou jíst téměř žádné bílkoviny. Fenylketonurii nelze vyléčit," napsala novopečená maminka, která se také přiznala, že skončila v rukou psychologů, avšak postupně nabírá síly, které ví, že bude potřebovat.

Dojemné poděkování

Po zveřejnění smutné informace ji zahrnuli její sledující i známí krásnými slovy, plnými podpory a síly. Včetně maminek dětí, které prožívají s jejich dětmi stejnou diagnózu. Veronika Kašáková se rozhodla všem veřejně za slova podpory poděkovat.

Krásnými slovy ji podpořila i herečka Veronika Arichteva, která se nedávno stala také maminkou. "Nazdárek Maty. Posílám pusu a Luka se těší, až si spolu budete za pár let hrát a pak běhat za holkama." Sílu jí také dodává herečka Alice Bendová: "Verunko, je to úžasný, krásný chlapeček plný síly, zvládnete to! Držíme pěsti," vzkázala.

Otevřený rozhovor s Anetou Vignerovou o návratu ke Kolečkovi: Je to na dobré cestě, třetí šanci ale nedostane, tvrdí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy