Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Dojatá Eva Holubová o Ivě Janžurové: Měla jsem pocit, že bych ji měla chránit

Iva Janžurová a Eva Holubová ve filmu Teroristka
Zdroj: cinemart.cz
+ Další fotografie
vyznání

Eva Holubová (62)  působí nejen jako uznávaná herečka, ale také boří mýty o tom, že na sociálních sítích by měla mít profil pouze mladší společnost. Na svých sociálních sítích má na dvě stě tisíc fanoušků, které zásobuje momenty ze života. Nyní věnovala jeden dojemný příspěvek herečce Ivě Janžurové, která oslaví 19. května osmdesátiny. 

Herečka Iva Janžurová oslaví 19. května své osmdesáté narozeniny. Na počest jejího výročí se jí rozhodla herečka Eva Holubová věnovat dojemný vzkaz, který sdílela na sociálních sítích.

Měla jsem pocit, že bych ji měla chránit

"Odkud začít? Asi od začátku! Ivu sleduju a miluju už od dětství. První v seriálu Eliška a její rod, ale niterně mne zasáhla v Písních pro Rudolfa III. Její Šárka se mi stala na chvíli vzorem, nosila jsem šatovku jako Šárka, culíky jako Šárka a toužila jsem po brýlích, jako má Šárka," uvádí Eva Holubová.

"Šel čas a obě jsme zrály, já fyziologicky, Iva herecky. Můj obdiv dosáhl takovýho vrcholu, že mi přišlo nejenom neskutečný, ale i nepatřičný, když jsem ji osobně potkala v Divadle Na Zábradlí, abych s ní mohla sedět u stolu, natož s ní hrát. Stalo se, a nejenom to, staly jsme se přítelkyněmi a já jsem dokonce získala pocit, že bych měla tuhle věčnou dívenku chránit, když její rytíř odešel. Samozřejmě že to nepotřebuje, má dokonalou rodinu, ale je to jakási směs mojí pýchy a lásky k týhle úžasný bytosti," vyznává dojemně směrem k Ivě, která přišla o svého životního partnera Stanislava Remundu (†84) 21. května roku 2012. Společně vychovali dvě dcery, a to herečku Sabinu a režisérku Theodoru, které Eva ve svém vyznání také zmínila.

Eva Holubová byla společně s Ivou Janžurovou a dcerou Sabinou pozvaná do rozhlasovém pořadu Tobogán, který uvádí Aleš Cibulka. Tento díl byl speciálně věnovaný právě oslavenkyni Ivě. "Vtrhli jsme s ním a s mým milovaným sluncem Sabinou Remundovou do studia a já vůbec nevím, co se pak dělo, jenom vím, že se hodně gestikulovalo, ukazovalo, oslavenkyně Iva se smála i dojímala a mně z toho všeho bylo moc dobře. Moc se těším na novou hru, kterou spolu 'ty dvě', matka a dcera, Ivuška a Sabinka, během této vlny pandemie nastudovaly. Ještě jednou: Všechno nejlepší."

Radka Kašpárka ničily výbuchy vzteku i alkoholismus. Pracovat se mnou bylo peklo, přiznává. Odnesl to i soutěžící MasterChefa

Související články

Další články

Nejnovější kauzy