Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Počasí Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Dohodnuto: Minimální mzda vzroste o 1 250 korun. Je to kompromis, řekl Babiš

minimální mzda
Minimální mzda příští rok vzroste o 1 250 korun. Ve středu se na tom dohodla kolaci ANO a ČSSD. Po novém roce by se tak měla dostat na rovných 14 600 korun, musí to ale ještě schválit vláda.

Naposledy se minimální mzda se naposledy zvyšovala letos v lednu na 13 350 korun. Koalice ANO a ČSSD se ve středu dohodla na růst o 1 250 korun na příští rok.

Premiér Andrej Babiš (ANO) označil částku za kompromis. „Domluvili jsem se nakonec na kompromisu. Myslím, že ne všechny sektory mají u nás stejnou průměrnou mzdu, ale myslím, že je to dobrý kompromis a že je třeba minimální mzdu navýšit,” uvedl předseda vlády.

Původní návrhy ministerstva práce byly tři, minimální mzda měla vzrůst o 1 150, 1 350 nebo 1 650 korun. „Jsem rád, že jsme se v koalici dohodli na kompromisu,“ dodal ke středeční dohodě ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Znatelný růst podle něj musí přijít i v dalších letech, aby Česko nebylo zemí levné práce.

Zaměstnavatelé však vyjádřili obavu, že minimální mzda roste příliš rychle. Lepším řešením by podle nich byla valorizace odvíjející se podle růstu průměrné mzdy.

Související články

Další články