Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Oktagon 54 válka na Ukrajině Survivor 2024

Dohodáři se zaradují! Zpětně mohou dostat až 31 150 korun od státu

Dohodáři se zaradují! Zpětně mohou dostat až 31 150 korun od státu
Zdroj: Shutterstock
PODPORA
I lidé zaměstnaní na dohody mohou zpětně zažádat o kompenzační bonus ve výši 350 korun na den. V pátek to schválila sněmovna. Nárok vzniká, pokud takto pracovali alespoň čtyři měsíce z šesti měsíců před vypuknutím pandemie koronaviru a s ní související karantény.

Až na 31 150 korun si mohou přijít takzvaní dohodáři, kteří pracují na dohodu o pracovní činnosti nebo o provedení práce. Tato suma jim náleží za předpokladu, že uplatní nárok na kompenzační bonus v období od 12. března do 8. června. K žádosti musí doložit smlouvu se zaměstnavatelem včetně mzdového ujednání.

Pozdě, ale přece

Jsem velmi rád, že se nám podařilo přesvědčit vládu. Pozdě, ale přece,“ řekl Pirát Mikuláš Ferjenčík. Návrh podpořila většina poslanců ze všech politických stran.

Jsou to otroci

Proti návrhu měl výhrady komunistický poslanec Leo Luzar a někteří komunisté se v hlasování rovněž zdrželi. „Jestli je něco novodobé otroctví, jsou to dohody o pracovní činnosti. Jsou to novodobí otroci, kteří jsou vděční za to, že něco mají,“ prohlásil komunista Luzar. Pirát Mikuláš Ferjenčík mu oponoval, že to není důvod, proč je potrestat tím, že jim nebude přiznána žádná podpora.

Návrh posoudí Senát a v případě schválení podepíše prezident.

Lucie Borhyová terčem nebezpečného stalkingu. Neodbytný fanoušek překročil všechny hranice

Související články

Další články

Nejnovější kauzy