Trendy tagy Andrea Verešová očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Dočkáme se letos na Vánoce konečně sněhu? Meteorologové mají jasnou předpověď i na nový rok

Jak dopadnou letošní Vánoce?
Zdroj: archiv
Pokud ještě někdo z vás doufal, že letošní Vánoce budou na sněhu, tak bohužel. Český hydrometeorologický ústav tvrdí, že spíše, než aby přituhovalo, tak se má oteplovat. Poslední den v roce se mají teploty vyšplhat dokonce k 12 °C. Na sníh a ochlazení si musíme počkat až do poloviny ledna.

Aby v Česku napadl sníh na Vánoce, musel by se snad stát zázrak. Bohužel ani letos se nedočkáme sněhových Vánoc a ani začátek roku nebude lepší. Konec roku a jeho začátek má být podle meteorologů velmi teplý.

Zítra můžeme očekávat teploty od 7 do 11 °C. Ani do nového týdne nevkročíme zrovna s typicky vánočním počasím. Teploty kolem 8 °C očekávejme také od pondělí do čtvrtku, kdy bude navíc oblačno a místy se mohou objevit srážky.

Příští víkend bude více než Vánoce připomínat příchod jara. Teploty se mají stále držet okolo 10 °C a obloha má být polojasná. Ani na začátku nového roku se nijak neochladí. Studená vlna by do Česka měla dorazit až někdy v polovině ledna.

„Teplejší ráz počasí z posledních dvou týdnů bude pokračovat do konce tohoto roku a na začátku příštího roku. V tomto období se noční teploty budou pohybovat kolem nuly a denní teploty v jednotlivých dnech mohou vystupovat až k 10 °C,“ tvrdí ČHMÚ.

Související články

Další články