Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Dočkáme se do konce roku sněhové nadílky? Meteorologové mají jasno

Zdroj: unsplash.com
POČASÍ
Zasněžených Vánoc je v posledních letech jako šafránu. A tak tomu je i letos. Ovšem podle poslední předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu může nastat změna. V následujících dnech totiž meteorologové očekávají sněhovou nadílku, a to i v polohách kolem 400 metrů. Přesto se teploty budou držet přes den nad nulou, na Nový rok by navíc mohly stoupat i k 9 stupňům Celsia.

V nižších polohách si na Vánoce pokryté sněhem budeme muset minimálně zase rok počkat. Sníh by se měl objevit na horách. V noci na středu by mělo být převážně oblačno. Během dne se mohou v polohách nad 800 metrů objevovat sněhové srážky. Teploměr by měl ukazovat hodnoty 4 až 8 stupňů Celsia. Na horách v polohách nad tisíc metrů pak kolem nuly.

Podobnou předpověď meteorologové avizují i na čtvrtek. V pátek by se měly teploty držet kolem 1 až 5 stupňů Celsia, zejména v jihozápadní polovině Čech by se měl místy objevovat občasný déšť. V polohách nad 600 metrů by mělo většinou sněžit. Mohlo by se na některých místech vyskytnout i náledí.

O víkendu by mělo pršet jen ojediněle, v polohách nad 400 metrů pak mohou být srážky smíšené či sněhové. Nejvyšší denní teploty by se měly pohybovat kolem –1 až 3 stupně Celsia. V noci na neděli můžou teploty klesat k –2 až –6 stupňům.

Meteorologové zároveň upozorňují, že na Nový rok by mohlo být tepleji, a to až okolo 9 stupňů Celsia.

Související články

Další články