Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Ostravák bez zubu zmlátil anglicky hovořící studenty: Tohle je moje město, tak mluvte česky!

Naprostý hulvát!
V Ostravě 25. listopadu během šesté hodiny ranní došlo ke konfliktu mezi zahraničními studenty a prozatím neznámým Ostravákem. V tramvaji, která jela z centra Ostravy přes zastávku Nová Ves vodárna, muž napadl dva mladíky a dvě dívky, kteří přicestovali do Ostravy v rámci studia. Muži se nelíbilo, že nemluvili česky.

"Čtveřice studentů nastoupila do tramvaje na zastávce Stodolní. V době jízdy, kdy seděli v zadní části vozu a mluvili mezi sebou anglicky, hodil po nich pachatel tácek od pizzy. Po jejich dotazu na důvod jeho jednání měl studentům odpovědět špatnou angličtinou, že se jedná o jeho město, že on je tady doma a mají mluvit česky,“ řekl mluvčí ostravské policie Richard Palát pro server Novinky.cz.

"Ve svém jednání pokračoval. Jedna ze studentek se ho snažila uklidnit, pachatel měl tuto ženu od sebe razantně odstrčit. Poté udeřil dvacetiletého studenta pěstí do obličeje. Tímto mu způsobil zranění, které si následně vyžádalo lékařské ošetření. Následně také napadl několika údery čtyřiadvacetiletého mladíka, přičemž v ataku pokračoval i v době, kdy poškozený ležel na zemi. Ataku zanechal, až když se poškozený vysmekl a z místa utekl,“ sdělil policejní mluvčí.

Muži, který slovně napadal studenty a následně jednoho z nich udeřil, hrozí v případě dopadení až tříletý trest odnětí svobody. Policie žádá veřejnost o pomoc při dopadení muže. Měl by být vysoký asi 175 centimetrů, silnější postavy, měl světlé vlasy na bocích vystříhané a vlevo nahoře mu chyběl zub. Na sobě měl modrou mikinu s anglickými nápisy a světlé kalhoty.

Související články

Další články