Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Dobrý skutek na Vánoce: Vignerová, Saudek a další nafotili unikátní kalendář na pomoc malé Emičce

České hvězdy se rozhodli pomoci Emičce Hoškové z Českých Budějovic, která trpí Pelizaeus-Merzbacher syndromem.
Zdroj: Roman Sluka/KORFF
+ Další fotografie
Charita
Tatiana Kovaříková, Bára Nesvadbová, Jan Saudek s manželkou i dětmi, Aneta Vignerová, Michal Štípa, Jana Stryková, Ivo Kahánek, Nikol Kouklová a Alžběta Bartošová se za pomoci nadačního fondu Báry Nesvadbové Be Charity rozhodli pomoci Emičce Hoškové z Českých Budějovic, která trpí Pelizaeusovým-Merzbacherovým syndromem. Nechali se bez nároku na honorář vyfotit do nového kalendáře známé italské kosmetické značky na rok 2021.

Bohužel ne každý z nás se narodil se šťastným osudem. Jednou z takových je Emička Hošková z Českých Budějovic, která se potýká s onemocněním zvaným Pelizaeusův-Merzbacherův syndrom, v důsledku kterého trpí řadou obtíží. Jednou z největších jsou momentálně obtíže s příjmem potravy, kvůli kterým Emička dříve musela být krmena PEGem, tedy sondou zavedenou přes břišní stěnu rovnou do žaludku.

Emičky osud

Děvčátko také trápí silný reflux, špatně prospívá a musí být dokrmována nutridrinky. Nikdo zatím přesně neví, jak se bude zdravotní situace Emičky vyvíjet, nejspíše ji ale v budoucnu bude čekat rozsáhlá operace.

Stupeň postižení má velkou variabilitu a v průběhu života se zřetelně mění. V popředí stojí postižení centrálního nervového systému. Ačkoliv ještě stále neumíme tento syndrom léčit, holčičce by mohla pomoci i pečlivá rehabilitace.

Celebrity pomáhají

Případ malé Emy se dotkl i českých celebrit, které neváhaly a rozhodly se pro nemocnou holčičku udělat dobrý skutek ve spolupráci s italskou kosmetickou značkou a nadačním fondem Be Charity.

„Nový kalendář italské kosmetické značky KORFF na rok 2021 je tematicky jiný. Myšlenka a poslání, které tento kalendář nese, jsou propojením krásy a umění a jeho další přidanou hodnotou je charitativní účel. Oslovili jsme nadační fond Be Charity Barbary Nesvadbové (45) a společně jsme zapojili osobnosti, které naši spolupráci přijaly bez nároku na honorář. Věříme, že každý prodaný kalendář Korff 2021 pomůže v nelehké situaci Emičce a její rodině, kterou jsme společně s nadačním fondem vybrali,“ říká Marie Trupiano, distributor značky Korff.

Malé Emě můžete pomoci i vy, a to koupí kalendáře anebo zasláním libovolné částky na transparentní účet fondu BeCharity.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy