Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Dobrý nebo zlý anděl? Každý má dva a zasahují nám do života

Zdroj: Profimedia.cz
ANDĚLÉ
Představa, že lidé mají strážné anděly nebo své duchovní průvodce, kteří je ochraňují, je stará jako lidstvo samo. Andělé jsou stvoření, která si spojujeme s krásnými renesančními malbami, sochami doprovázejícími gotickou architekturu a nadpřirozenými bytostmi, které nám v případě potíží zasahují do života. Každý člověk má anděla strážného, který mu byl přidělen při početí a doprovází jej po celý život. Co jsou andělé vlastně zač? Jaký vliv na nás mají? A co o nás vědí?

Představa osobních strážných duchů se dá vystopovat v minulých i současných kulturách na celém světě. V Japonsku je strážný duch znám jako kami, v Barmě jako nat, v Řecku jako démon. V židovské tradici má každý anděla strážného, který mu byl přidělen při početí a doprovází jej po celý život. Talmud uvádí, že každý člověk má minimálně jedenáct tisíc strážných andělů, i když převažuje víra, že každý má osobní anděly jen dva. Jednoho dobrého a jednoho zlého.

Zářící bytost, která vás zná nejlépe

Náš anděl strážný s námi byl po všechny inkarnace a zná celou historii naší duše. Je to náš vnitřní učitel, onen „tichý hlásek v nás“. Ale jak ho rozeznáme? Jak s ním můžeme komunikovat? Nejprve je nutné přiznat mu existenci, a to nikoli jenom jako možnost, ale jako skutečnost, ačkoli rádi tuto realitu nazýváme psychickým jevem. Anděl strážný je bytost, která nás zná lépe, než známe sami sebe. To může být poněkud zahanbující, možná i znepokojivé. Pokud jsme znepokojeni, je to znamením, že ještě nejsme smířeni se všemi svými skutky.

Nic neutajíte!

Jenže nic se nedá skrýt. Rekapitulace našich životů – všech našich činů i prožitků – je velmi dobrou průpravou pro setkání s andělem strážným. Tento proces může spustit kterákoli emoce, ale pokud jsme schopni všeho se vzdát včetně sebelítosti, zlosti, bolesti a viny a přijmout zodpovědnost za vlastní příběh, pak dosáhneme velmi zvláštního, vzácného stavu, v němž sídlí naše skutečné já a které se nazývá pokora. Zde se mnoho z nás prvně setká s touto nekonečně trpělivou, soucitnou přítomností, jež nás tak dobře zná, se svým andělem strážným.

Andělé myslí i na neznabohy

I nevěřící lidé nebo vyznavači jiných duchovních směrů jsou silně osloveni těmito novými možnostmi kontaktu s neviditelným světem. O to víc, že se andělé nevážou k žádnému náboženství, zdá se, že se vznášejí nade vším, co rozděluje lidi do různých vyznání, dokonce je jim jedno, jestli je někdo věřící nebo nevěřící.

Související články

Další články