Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Dobrosrdečná Eva Pavlová: Po boku manžela procestovala tři země za 9 dní. V Německu se dojala

Eva Pavlová.
Zdroj: Se souhlasem Zuzana Bönisch
+ Dalších 14 fotografií
Něžnost

Eva Pavlová to ve své roli první dámy nemá jednoduché. Stejně jako na jejího chotě Petra Pavla je na ni upoutaná veškerá pozornost veřejnosti. Za devět dní navštívila tři země, Německo, Slovensko a Polsko, aby představila, na co všechno se ona soustředí ve svém programu. Z tiskové zprávy, kterou máme k dispozici, jde poznat, že Eva má opravdu srdce na pravém místě.

Eva Pavlová už nějakou dobu září po boku svého muže, nyní již prezidenta ČR, Petra Pavla. Svou funkci první dámy se snaží zvládnout co nejlépe, a tak svého manžela všude doprovází. Pár Pavlových měl teď trošku více cestování, kdy navštívil skoro všechny sousedící státy ČR.

Eva Pavlová má svůj program trošku odlišný od toho prezidentského. Soustředí se hlavně na rovnost práv žen, vzdělávání, sociální otázky, podporu samoživitelů nebo psychické problémy u dětí.

Na Slovensku se Eva Pavlová potkala s partnerem slovenské prezidentky Zuzany Čaputové, Jurajem Rizmanem. Ten jí ukázal Bratislavský hrad.Při dlouhém a srdečném rozhovoru o sociálních tématech se naše debata stočila ke konkrétní pomoci prostřednictvím charity,“ řekla Eva Pavlová na toto setkání. Mimo jiné se také setkala s primátorem klubu Tepláreň i jeho majitelem Romanem Samotným.

Eva Pavlová v Polsku

V Polsku si Eva Pavlová vyšla s první dámou Agatou Konhauser-Dudovou na prohlídku zámku Królewskiego. Zavítala i do centra Varšavy. Zaujala mě návštěva agentury Frontex ve Varšavě, která má po spolupráci s bezpečnostními orgány členských zemí dohlížet na ostrahu vnější hranice Evropské unie,“ prohlásila Eva Pavlová. Na konci návštěvy ještě navštívila Centrum pomoci uprchlíkům.

V Německu se bavila s manželkou německého prezidenta Elke Büdenbender o situaci na Ukrajině. Mimo jiné ji náš rozhovor inspiroval k uspořádání setkání se ženami působícími v armádě,“ řekla Eva Pavlová. Debata přišla na integraci ukrajinských dětí do českých a německých škol. Nejemotivnější zastávka její návštěvy v Německu byla u Památníku holocaustu v Berlíně.Průvodkyně mi vyprávěla o historii místa a dlouhém procesu budování památníku. Berlín pracuje i na dalších projektech, které by měly připomínat tragické události druhé světové války. Svět se dnes vzhledem k válce na Ukrajině mění, nicméně na hrůzy a oběti předchozích válek zapomenout nesmíme,“ dodala na závěr Eva Pavlová.

​Na cestách je důležité dobře vypadat, což Evě Pavlové rozhodně problém nedělá. Na všechny modely, které měla první dáma na sobě, se můžete podívat zde.

Souboj liliputů na Clash of the Stars: Malej Zmijozel hubne, Obr mluví o tiché vodě

Související články

Další články

Nejnovější kauzy