Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Dobře, že zdechli! Je to hrdina: Takto se Češi radují z útoku na muslimy, hrozí jim kriminál

+ Dalších 32 fotografií
GALERIE NENÁVISTI: Novozélandským městem Christchurch otřásl teroristický útok. Ten mají na svědomí 3 muži a jedna žena, útočníky policie zadržela. Jeden z nich byl identifikován jako osmadvacetiletý Brenton Tarrant. Toho nyní někteří Češi vynášejí za jeho útok do nebes a považují ho za skutečného vlastence, který pro svou zem udělal prospěšnou věc. Za schvalování terorismu jim hrozí kriminál. Podívejte se na otřesné komentáře.

Zdá se, že tragédie, která postihla městečko Christchurch na Novém Zélandu Čechy potěšila. Ve dvou mešitách, které byly vystříleny Brentonem Tarrantem, mělo podle dosavadních informací zemřít okolo 50 osob vyznávající islám. Zabiják zaútočil na mešity v době modliteb.

Zdá se, že si někteří Češi vůbec neuvědomují, k jak hrůzné události došlo a kolik nevinných lidí během útoku zahynulo. Pachatele na sociálních sítích veřejně podporují a zprávu o útoku považují za radostnou. "Budu sice znít hnusně, ale konečně zpráva, která mi udělala radost! Konečně se karty obrátily, i když naneštěstí policie zasáhla včas," píše jeden z komentujících, kterého smrt několika desítek nevinných muslimů potěšila.

Komentující si ale zřejmě neuvědomují, že se dopouštějí trestného činu podpory a propagace terorismu, konkrétně veřejným schvalováním spáchaného teroristického trestného činu.

Kdo veřejně schvaluje trestný čin nebo kdo veřejně vychvaluje pro trestný čin jeho pachatele, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok. Za schvalování a podporu terorismu může být sazba i vyšší - 5 až 15 let.

Pokud jste na Novém Zélandu, ozvěte se nám.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy