Živoucí legendu s osmašedesátkou na zádech Jardu Jágra nejde nemilovat. A když vidíte jeho herecký počin z už tak pekelných devadesátých let, máte chuť pohladit ho po hlavě a nabídnout mu žvejku. Jenže tady ji nabízí on!

Reklamě propůjčil svoji tvář v roce, kdy Češi v Naganu odehráli turnaj století (malý kvíz, ale fanoušci vědí). V té době ještě jako jeden z posledních Čechů nosil na hlavě deku, účes ve stylu „vpředu byznys, vzadu party“. Zlí jazykové tvrdí, že ho sprostě obšlehnul od Davida Bowieho, ale my, Jardovi fandové, víme, že náš hrdina na něj má dávno copyright. Proč jinak by se říkalo „na Jágra“.

Jinak průměrná reklama se jenom díky Jágrovi stala legendární a už několik let si žije vlastním životem. Lehce archivní materiál sice dneska už budí jenom posměšky, ale zas ukazuje Jágra jako toho obyčejného kluka, který má rád „žvýkačku pro borce, kteří se dokáží sami rozhodovat“.

(Pozn. red.: Autor článku prohlašuje, že si za žádnou cenu nedělá z hokejové legendy legraci, protože ve svých deseti letech byl ostříhaný „na Jágra“, což ho ovlivnilo (poznamenalo) na celý život. Na tom by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby autorem článku nebyla žena.)