Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Dobrá zpráva: V sobotu v Česku přibylo nejméně nakažených od začátku epidemie

Dobrá zpráva: V sobotu v Česku přibylo nejméně nakažených od začátku epidemie
Zdroj:
+ Další 3 fotografie
koronavirus
Od začátku pandemie koronaviru panuje strach a nejistota. V posledních dnech však začala nákaza ustupovat hned v několika zemích a Česká republika nebyla výjimkou. Pozitivní zprávu přinesla čísla z ministerstva zdravotnictví. Počet vyléčených stoupá a nárůst nakažených byl v sobotu nejnižší od vypuknutí epidemie.

V České republice se prokázala přítomnost koronaviru 1. března. Od 9. března se začaly zvyšovat denní nárůsty nakažených, až Česko dosáhlo na 7 755, k ránu 3. května. Avšak za sobotu přibylo nejméně infikovaných od začátku epidemie, a to pouhých 18. To je velmi pozitivní zpráva. Jen neusnout na vavřínech. Může to být klidně tím, že byla sobotní bilance ovlivněna nižším počtem testů.

Počet vyléčených se denně zvedá. V současné době Česko eviduje 3 461 uzdravených pacientů a s koronavirem jich zbývá téměř 4 050. Počet obětí, které v souvislosti s nemocí Covid-19 podlehl, je 245. Oproti jiným zemím si vedeme velmi dobře. Vláda se 11. května chystá na další vlnu rozvolňování, lidé budou moci opět do obchodních center a restaurací, nebo popíjet na zahrádkách hospod.

Čísla z jiných zemí

Ve světě situace však ještě zdaleka není klidná. Zpočátku byla na tom nejhůře Čína a Itálie, dnes se Čína dostala do pozadí a Itálie zůstala v první pětce. Nejhůře je na tom USA, která sčítá přes 1 160 000 nakažených a počet obětí je téměř 67,5 tisíce. Španělsko je sice s nakaženými až daleko za Spojenými státy, země eviduje 245 tisíc infikovaných, za to mají 25 tisíc úmrtí.

S úmrtími je na tom hůře Itálie a Velká Británie, a to o celé tři tisíce, obě země mají přes 28 tisíc mrtvých. Koronavirem se v Itálii nakazilo přes 209 tisíc a Velká Británie se k podobnému číslu může klidně brzy dostat, mají 189 tisíc nakažených. Francie je v první pětce daleko za ostatními nákazou trpí 164 tisíc lidí a podlehlo jí necelých 25 tisíc. Čína se zastavila na 82 tisících nakažených a mají kolem 4 600 mrtvých.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy