Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Po víkendové naději přišlo kruté vystřízlivění: V Itálii zemřelo za den 743 lidí s koronavirem

Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 5 fotografií
covid-19
Pandemie koronaviru zasáhla mnoho zemí světa, nepochybně nejhůře je na tom však aktuálně Itálie, kde zemřelo už více pacientů než v epicentru, tedy v Číně. Za neděli a pondělí se zdálo, že počty nakažených budou klesat. Úterý ale přineslo kruté vystřízlivění.

Italský premiér řekl, že země se potýká s jednou z největších krizí, jakými kdy prošla. Pacientů s koronavirem je mnoho, doktorů schopných péče o ně málo a krematoria nestíhají. Například z města Bergamo musela těla nebožtíků vyvážet armáda, na důstojné pohřby bohužel není čas.

Obyvatelé Itálie se v pondělí dozvěděli pozitivnější zprávy. Počty nových nakažených lehce klesly - v neděli jich bylo 5 560, v pondělí pak už o celé stovky méně, tedy 4 789. Jenže během úterý došlo k vystřízlivění.

Italská civilní obrana v úterý oznámila, že na koronavirus v zemi během posledních 24 hodin zemřelo dalších 743 lidí. Celkem má Itálie už 6820 obětí. Počet nakažených vzrostl o více než pět tisíc na 69 176. Nárůst počtu obětí i nakažených za posledních 24 hodin je v absolutních číslech vyšší než byl od neděle do pondělí, kdy civilní obrana oznámila 602 nových úmrtí a 4789 případů. Informaci přinesl web novinky.cz.

Zdaleka nejhorší zůstává situace v Lombardii, kde je evidováno přes 30 tisíc nakažených lidí. V této oblasti už zemřelo na nemoc Covid-19, kterou koronavirus způsobuje, 4178 lidí.

VŠE O BOJI S KORONAVIREM NAJDETE ZDE

Související články

Další články