Už jsme se ty čtyři dny báli, že je léto fuč a začíná podzim. Naštěstí budou teploty postupně růst. Sice nás ještě čekají přeháňky nebo bouřky, ale příští týden, poslední prázdninový, se léto opět probudí.

V sobotu bude sice jenom pětadvacet stupňů, už v neděli ale teplota stoupne na 27 °C. Už na pondělí však meteorologové hlásí až osmadvacet stupňů, ale pozor na přeháňky a bouřky. Od úterka to bude parádička. Teploty se budou pohybovat nad pětadvaceti stupni.

A na co se můžeme podle výhledu meteorologů těšit dál? „Nejvíc atmosférických srážek spadne pravděpodobně hned v prvním týdnu, od 17. do 23. srpna s průměrným týdenním úhrnem až kolem 35 milimetrů. Tedy vzhledem k normálu výrazně nadprůměrný úhrn. Naopak nejméně srážek vychází na poslední týden období s průměrným úhrnem kolem devíti milimetrů,“ uvedl Český hydrometeorologický ústav ve svém měsíčním výhledu počasí.

Z toho vyplývá, že sucha se sice nemusíme bát. Žádná extrémní vedra, která jsme si užili v předchozích týdnech, nás ovšem už zřejmě také nečekají.