Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tereza H. Výměna manželek Útok na mešitu Věra Bílá

Nejnovější kauzy

Dobrá zpráva! Google konečně umožní smazat omylem odeslaný mail. Má to ale háček!

Google umožní smazat odeslaný e-mail. Máte na to ale jen 30 sekund.
Tak tohle je revoluce. Už bylo dost trapných, opilých a chybných mailů. Google dal svým klientům do běžného užívání původně experimentální funkci, která pozdrží odeslání mailů až o 30 vteřin. Jak službu aktivovat?

Znáte to, pošlete mail, ale ve chvíli, kdy kliknete na „odeslat“, vás polije horko, protože něco je špatně. Máte v mailu chybu, pomlouváte v mailu kolegu a omylem ho rozešlete po celé firmě, nebo jen napíšete rozzuřenou zprávu v krapet podroušeném stavu a následky už nejde zastavit.

Jenže to byla minulost. Budoucnost patří nové službě Gmailu, která pozdrží odeslání mailu až třicet vteřin, píše iDnes. Během nich si máte ještě šanci rozmyslet, jestli zprávu skutečně chcete nebo nechcete odeslat. A to je fajn.

Pochopitelně se nemusíte bát, že každý mail se vám bude odesílat půl minuty. Funkci si musíte nejdřív aktivovat v Nastavení, kde najdete položku Undo Send (Vrátit zpět k odeslání) a nastavit pozdržení odeslání od 5 do 30 vteřin. Pozor ale, jestliže odešlete e-mail a vzápětí zavřete okno, zpráva se odešle hned a nezůstane viset ve schránce zmíněných 30 vteřin. Služba je už aktivní, na co konkrétně kliknout, najdete v galerii.

Mohlo by vás zajímat

Další články