Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Dobrá zpráva: David Horváth (48) jediný přežil pád vrtulníku smrti, po 4 dnech je při vědomí

Dobrá zpráva: David Horváth (48) jediný přežil pád vrtulníku smrti, po 4 dnech je při vědomí
Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 5 fotografií
smrt kellnera
Známý český snowboardista David Horváth (48) je jediným přeživším sobotního neštěstí, při němž zahynul podnikatel a nejbohatší Čech Petr Kellner (†56). Tragická událost si vyžádala smrt pěti lidí a je tak téměř zázrakem, že je Horváth naživu. Podle posledních informací je při vědomí a komunikuje, ačkoli jeho zdravotní stav je stále vážný.

David Horváth je nyní velmi sledovanou osobou. Jako jediný přežil havárii vrtulníku na Aljašce, při němž tragicky zahynulo pět osob, mezi nimiž byl i miliardář Petr Kellner nebo instruktor snowboardingu Benjamin Larochaix (†50).

Horváth momentálně leží v nemocnici v aljašském Anchorage. Po čtyřech dnech boje o život odtud přišla dobrá zpráva. Podle portálu Anchorage Daily News se Davidův stav lepší, pacient je při vědomí a zotavuje se. Podle Blesk.cz se s rozsahem Davidových zranění svěřil jeho kamarád Braňo. „Má zlomená žebra a omrzliny,“ napsal na svůj Facebook.

Příčiny tragického neštěstí zatím stále nejsou známy. Vysvětlení by mohl poskytnout právě Horváth, kterého mají v plánu vyšetřovatelé vyslechnout co nejdříve, jak to jen půjde. Chtějí s ním probrat nejen to, co se vlastně stalo, ale také zjistit, zda před srážkou nezazněla nějaká varování.

Clint Johnson z amerického Národního úřadu pro bezpečnost v dopravě uvedl, že ještě ve čtvrtek odpoledne jeho žádost o rozhovor nebyla akceptována. Pro Johnsona je rozhovor s jediným přeživším životně důležitý krok pro budoucí vyšetřování.

Legenda českého snowboardingu

David Horváth je považován za legendu českého snowboardingu. V letech 1997 až 2001 závodil ve Světovém poháru ve snowboardingu a byl desetkrát mistrem České republiky v jízdě na u-rampě. Po ukončení závodní kariéry začal pomáhat mladým jezdcům na snowboardových kempech, zároveň se věnuje i fotografování a filmování.

Horváth také úzce spolupracoval s Kellnerem. Proto není divu, že se společně s dalšími nadšenci vydali na Aljašku věnovat se helliskiingu, tedy extrémnímu sportu, při němž jsou lyžaři a snowboardisté vysazováni z vrtulníku do volného terénu.

Ivan Mládek: Zdraví jde stranou. Budu koncertovat, dokud nechcípnu, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy