Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Dobrá zpráva: Češi evakuovaní z epicentra nákazy mají negativní výsledky na koronavirus

Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 15 fotografií
koronavirus
Pětice Čechů, která byla evakuována z epicentra nákazy koronavirem šťastně dorazila domů do Česka a navíc má negativní výsledky na koronavirus. Češi ale zůstanou dva týdny v karanténě v Nemocnici Na Bulovce, jak bylo plánováno.

V neděli zhruba ve dvě hodiny ráno odletěla z Wu-chanu pětice Čechů a odpoledne přistála ve Francii. „Češi právě odlétají z Wu-chanu. Opouštějí uzavřenou oblast zasaženou koronavirem. Na území Francie by měli dorazit v neděli odpoledne. Jejich cesta bude pokračovat do Bruselu, kde přesednou na 🇨🇿 speciál směr Praha,“ napsal na Twitter ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček.

V neděli večer Čechy v Bruselu vyzvedl vládní speciál a následně byli z Ruzyně sanitkou převezeni do Nemocnice Na Bulovce. „Z Bulovky mám informace, že nemají příznaky a daří se jim dobře,“ sdělil ministr iDnes.cz.

„Podle dosud známých skutečností trvá inkubační doba onemocnění 12 až 14 dní, většina nemocných dosud onemocněla do desátého dne,“ řekl mluvčí Hygienické stanice Hlavního města Prahy Zbyněk Boublík.

Související články

Další články