Máte rádi svou práci a klidně se v ní usmíváte? Tak pozor, možná byste o ni mohli přijít, jako se to nyní stalo panu Rayi Loxtonovi z britského Shepton Mallet, který byl po čtyřiceti letech vyhozen proto, že stál v jednom z hrobů a usmíval se.

V ten den za ním přišel fotograf Shepton Mallet Journalu a chtěl s ním udělat reportáž o jeho práci, zároveň pana Loxtona požádal, zda si jej nemůže vyfotit při práci. Loxton zrovna kopal hrob pro jednoho ze svých starých přátel, svlečený do pasu, protože bylo červencové vedro.

Na fotografa se usmál a rukou si clonil oči proti mléčnému světlu ze slunce schovaného za mraky. Když Shepton Mallet Journal o něm uveřejnil článek spolu s touhle fotografií, redakci a správu hřbitova zavalily vzteklé dopisy, že takový člověk zneuctívá poslední odpočinek lidí a nemá žádný respekt.

Raye Loxtona správa hřbitova nakonec propustila. Hrobník zvažuje soudní spor a z jednání svých nadřízených i veřejnosti je doslova v šoku: „Jsem z toho velmi smutný a rozrušený, svou práci jsem vždy dělal dobře a navíc jsem hrob kopal pro svého přítele, jenže můžu já za to, že bylo nesnesitelné horko? Je to namáhavá práce jako každá jiná,“ řekl nakonec Ray pro server MailOnline.