Trendy
Výměna manželek 2024 válka na Ukrajině Survivor 2024 Survivor 2024 - aktuálně

Dobový seriál Zlatá labuť: Maminka z Kukaček v roli krásné zlodějky zamíchá osudem rodiny Kučerových

Seriál Zlatá labuť.
Zdroj: Se souhlasem TV Nova
+ Dalších 15 fotografií
PREMIÉRA

Na televizní obrazovky vstoupil nový výpravný seriál Zlatá labuť sledující osudy lidí spjatých se stejnojmenným luxusním obchodním domem. Příběh nás zavede do období konce 30. let, kdy se schylovalo ke druhé světové válce a lidé jen těžce hledali ochranu před nástrahami vnějšího světa. V jedné z ústředních rolí zazáří Marta Dancingerová, která svou postavu popsala redakci eXtra.cz prostřednictvím TV Nova.

Hrdinka hledající úkryt

Je březen roku 1939 a v obchodním domě Zlatá labuť vrcholí přípravy na jeho otevření. Zaměstnanci jsou plni očekávání, zda jim právě tato pracovní příležitost pomůže naplnit životní cíle a touhy. Mezi nimi je však i mladá krásná zlodějka Bára, která k místu přišla 'jak slepý k houslím', když hledala úkryt při útěku před strážníky. Tím však spustí řetězec událostí, které ovlivní osudy mnoha dalších lidí.

"Bára shodou okolností dostane příležitost dát životu nový směr. Zastihneme ji ve fázi, kdy se snaží za svým životem udělat tlustou čáru. Chce začít znovu a jinak. To mě na ní baví," představuje svou postavu herečka Marta Dancingerová (31), kterou nyní můžeme sledovat například také v seriálu Kukačky.

Projekt Zlatá labuť, jenž nemá obdoby

Toho, že Bára nemá k práci zcela standardní přístup, si všimne i sám ředitel Zlaté labutě Petr Kučera. "Petr je podnikatel, který se vrátil z cest po světě, kde se inspiroval, a v Praze právě rozjíždí svůj nový projekt nazvaný Zlatá labuť. Líbí se mi na něm, že každý problém, který se objeví, ať už doma, nebo ve firmě, se snaží řešit lidsky a gentlemansky a že je to člověk s vizí, který chce do Československa přivézt něco, co tady ještě nebylo," řekl jeho představitel herec Adam Vacula (35) televizi Nova.

Nejmladší syn manželů Kučerových (Daniela Kolářová a Petr Kostka) Bářino chování přejde. Nejspíše proto, že má svých starostí dost. Jeho rodina v předvečer otevření Zlaté labutě totiž plánuje opulentní oslavu, kde se chystá oznámit také jeho zasnoubení. Velká očekávání a slavnostní atmosféru večírku záhy pokazí hned několik událostí.

Boj rodiny Kučerových

Jako další členové rodiny vlastnící obchodní dům se představí Petr Stach (48) v roli Rudolfa mladšího, nejstaršího syna Kučerových upoutaného na invalidní vozík po dětské obrně, a Kristýna Ryška (37) jako dcera Irena, intrikánka a milovnice luxusu a moci, která žije v nespokojeném manželství s Lukášem, jehož si zahrál Robert Mikluš (40). Kromě nich budou stěžejními postavami také dvě mladé prodavačky a kolegyně Báry - Eva Dušková (Beáta Kaňoková), jež chce být slavnou herečkou, a Alena Zimova (Simona Lewandowská).

Původní výpravný dobový seriál Zlatá labuť odehrávající se na pozadí turbulentních událostí přelomu 30. a 40. let můžete sledovat každý čtvrtek ve 20:20 na TV Nova.

Bartošová brala úspěchy jako samozřejmost, svou slávu ale neustála, tvrdí její první manažer. Showbyznys ji semlel

Zlatá labuť

Dobový seriál Zlatá labuť vypráví o lidech osudem spojených se stejnojmenným luxusním obchodním domem, od jeho ředitele po vrátné a prodavačky. Život majitelů i jejich zaměstnanců je silně poznamenán začínající druhou světovou válkou a německou okupací Československa.

Ústřední dvojicí je majitel Zlaté labutě Petr Kučera (Adam Vacula) a bývalá zlodějka Bára (Marta Dancingerová), která se shodou náhod stane prodavačkou v oddělení módy.

Režisérem seriálu Zlatá labuť je Braňo Holiček a Biser A. Arichtev. Za scénářem stojí Jan Coufal.

Mohlo by vás zajímat:

Kostýmy ze Zlaté labutě | Největší krásky ze Zlaté labutě

Související články

Další články

Nejnovější kauzy