Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

DOBOJOVÁNO: Rusko má bronz, smetlo Říhovy svěřence v nájezdech

Zdroj: archiv
+ Dalších 6 fotografií
MS v hokeji

Semifinále ukázalo českým hokejistům, že Kanada byla nad jejich síly. Byla silnější na puku, přesnější v přihrávkách, úspěšnější v zakončení... Zlatý sen se rozplynul. I tak mají stále čeští hokejisté naději na zisk medaile, a to první od roku 2012. V boji o bronz se postavili v neděli proti Rusku. Zápas začal v 15:45 hodin.

Tým Miloše Říhy se v boji o bronz postavil Rusku. Stejně tomu bylo i před osmi lety v Bratislavě, kde výhru 7:4 řídil hattrickem Roman Červenka. Tentokrát Říha sází na změny v brance, kdy začne třinecký Šimon Hrubec. Dvojkou je Patrik Bartošák, kterého Říha po třech kanadských gólech střídal za Pavla Francouze. Ale ani ten se v brance ani na střídačce neobjeví. Vinou následků virózy bude přihlížet klání z tribuny. Zápas ČESKO - RUSKO začal v 15:45 hodin.

PRVNÍ TŘETINA

Národní tým vstoupil do první dvacetiminutovky s chutí. Rozhodnout zápas by mohla skutečnost, že Češi jsou v tuto chvíli na šampionátu třetím nejčastěji střílejícím týmem. A začátek se odehrával v duchu boje o cenný kov. Ovšem sborná není týmem, který by odevzdal vítězství bez boje...

Tlak Rusů se dal čekat a od první minuty bylo znát, že ruský tým má chuť. Hra se přesunula do obraného pásma Čechů... Ovečkin se ve druhé minutě dostal do útočného pásma, vypadalo to na střelu, ale puk ruskému snajprovi sjel z hole. První střela přišla od Jaškina ve třetí minutě, ale nic, co by ruského gólmana zásadně ohrozilo.

První přesilovka patřila Rusům. Tomáš Zohorna zvedl vysoko hůl a šel si na dvě minuty odpočinout. Česko se tak stáhlo do obraného pásma a sevřelo svou obranu. Ruská mašina tlačila celé dvě minuty, Hrubec ale úřadoval. Početní převahu svěřenci Miloše Říhy přežili bez újmy.

Ve 12. minutě český tým ožil a před brankou Vasilevského to vypadalo chvílemi jako na střelnici. Gulaš měl na hokejce gól, ale puk se odrazil od betonu gólmana v rudém dresu. Každopádně šlo do té doby o nejvážnější českou šanci. Čechům se bruslení v útočném pásmu zalíbilo a Rusům v polovině první třetiny nadělali kupu vrásek na čele.

Rusové se snažili přesunout do útočného pásma. Plotnikov byl dalším z útočníků který se snažil jet do útoku. Česká obrana se ale v posledních minutách trochu seskupila a působila, že ví co dělá. Ale ve 14. minutě se podařil Rusům zmatek před Hrubcem a Grigorenko poprvé skóroval. O minutu později ale Češi otočili stav, Řepík vyslal bombu a puk skončil mezi nohama Vasilevského.

Gól českému týmu zvedl výrazně náladu. A ruskou branku ostřelovali dvě minuty před koncem jako ve válečné zóně. Sklenička v tutovce minul o kousek bránu! Obrany vizuálně přestaly hrát, nebo alespoň ne do defenzivy.

A Kubalík toho minutu a půl před sirénou využil. Zůstal před ruským gólmanem sám a Češi se radovali podruhé. Do konce první třetiny se stav nezměnil. ČESKO - RUSKO 2:1

DRUHÁ TŘETINA

Českému týmu se povedla první třetina, ale úvod druhé nikoliv. Ve 39 vteřině si dal vlastní gól Radko Gudas, když smolně tečoval střelu Anisimova do vlastní branky. Nástup do druhého dějství opět patřil favoritovi zápasu.

Ve čtvrté minutě druhé části puk po zmatku ležel v brankovišti ruské branky těsně u čáry, ale Kovář ani Gulaš jej neprocpali za ležícího ruského brankáře. Tohle mohl být zlomový moment, bohužel...

Rusové se chtěli ujmout vedení a bylo to na nich hodně vidět. Gusev dostal v 8. minutě pas za modrou čáru a svoji střelou ze zápěstí zaskočil Hrubce - naštěstí označkoval jen horní tyč. Hra se přelévala z jedné strany na druhou. V polovině druhé třetiny byli ale aktivnější Češi. Rutta se chopil odraženého puku a otestoval v 10. minutě Vasilevského pozornost - jen do lapačky.

Vasilevskij hodně držel ruský tým nad vodou. Češi byli od poloviny druhé dvacetiminutovky aktivnější a přesnější v přihrávkách - hrálo se ale na góly, kterých ve druhé třetině bylo jako šafránu.

Oba brankáři se od 13. minuty potili jako v sauně, kryli střely útočících formací, které lačnily po brance a směně vyrovnaného skóre. Snad pět minut před zvukem sirény se odehrálo drama - Plotnikov hokejkou seknul Hrubce do lapačky a trest přišel ve vteřině - byl českými obránci za trest složen takedownem jak při zápasech v kleci. Rozhodčí pochopili o co jde a nechali vše tak jak se mezi muži patří - bez vyloučení...

V posledních minutách se střílelo na obou stranách, ale brankáři své týmy podrželi. Stav se do konce druhé části nezměnil. ČESKO - RUSKO 2:2

TŘETÍ TŘETINA

Očekávalo se, že třetí část hry bude buď hodně otevřená, nebo spíše velmi opatrná. Úvodní vhazování se povedlo ruskému týmu a hra se nasměrovala do obraného pásma Čechů. Hráči v rudých dresech se snažili o tlak, což se jim v prvních minutách značně dařilo. Jenže Hronek se ve druhé minutě zmocnil puku, vyrazil po pravé straně a těsně za modrou pálil. Puk ale minul branku ruského gólmana.

Český tým se vymanil z ruského tlaku a nastěhoval se ve 4. minutě do obraného pásma sborné. Ale přišla přesilovka pro ruské barvy, když Jan Kolář podrazil soupeře. V oslabení se ale vydal na výlet Frolík a předložil puk před úplně volného Radka Faksu, který ke vší smůle nechal vyniknout Vasilevského. Oslabení Češi přežili bez problémů...

Následně přišlo ostřelování ruské branky, ale bez zakončení. V 8. minutě druhé části byl Palát zřejmě faulován, ale rozhodčí byli v boji o bronz více tolerantní.

Rusové si museli připomínat zápas s Finskem, který sice skončil jednobrankovou výhrou skandinávského soupeře v závěru zápasu, ale byl podobně velmi vyrovnaný. V polovině třetí třetiny Dominik Simon projel jako jako střela středním i útočným pásmem a z velkého úhlu pálil, Vasilevskij si ale s jeho dělovkou pohrál jako kočka s myší.

Tlak českého týmu byl ale viditelný. Soupeře k výraznější šanci nepustil, byl ve všech ohledech aktivnější. ve 12. minutě Grigorenko fauloval podražením a po hvizdu rozhodčího vyrazil zjistit, jak pohodlná je lavička na trestné. Na dvě minuty získali Češi výhodu převahy pět na čtyři. Ale puk za záda ruského brankáře se jim nepovedlo umístit.

V 15. minutě to hodně zavánělo ruským gólem. Hrubec vyrazil kotouč k levé tyčce, kde čekal Anisimov, naštěstí český gólman natáhl beton a s pomocí obránce se ocitl puk mimo nebezpečí branky. Ruský celek vyrovnal tlak. Oba týmy toužily vstřelit rozdílový gól... Brankáři doslova čarovali tak, že by jim záviděl i Harry Potter.

V poslední minutě byl Kubalík v gólové příležitosti, to co ale předvedl Vasilevskij, když zabránil brance koncem pravého betonu, jednou vzejde do ruských školních učebnic. Do konce třetí třetiny se stav nezměnil. ČESKO - RUSKO 2:2

PRODLOUŽENÍ

Po vhazování mohl Hronek pálit, ocitl se u pravé části branky sám, ale zaváhal a Vasilevskij mu dal najevo, že takhle na něj nemůže... Hra v omezeném počtu hráčů (trojicích) nabrala na obrátkách a mnozí fanoušci nechápali, kde hráči obou týmů berou síly.

Pět minut nastaveného času bylo minulostí, když Ovečkin našel volně najíždějícího Kuzněcova, ten pálil mimo. Na ruskou branku Češi doposud vypálil 48 střel, jen hrstka jich ale našla cíl.

Prodloužení bylo hodně dramatické a dynamické, ale hlavně bez vítězné branky. Do konce prodloužení se stav nezměnil. ČESKO - RUSKO 2:2

NÁJEZDY

Vrána - ČESKO - 0:1 - RUSKO - Kovalčuk,

Kubalík - ČESKO - 0:0 - RUSKO - Kucherov,

Kovář ČESKO - 0:1 - RUSKO - Gusev,

Hronek ČESKO - 0

Na nájezdy zvítězilo Rusko 0:2. Ruský celek získal bronzovou medaili!

SESTAVY:

RUSKO: Vasilevskij (Georgijev) – Orlov, N. Zajcev, Sergačjov, Gavrikov, Chafizullin, Zadorov, Zub – Grigorenko, Malkin (A), Dadonov – Ovečkin (A), Kuzněcov, Kaprizov – N. Gusev, Anisimov, Kučerov – Kovalčuk (C), Andronov, S. Plotnikov – Barabanov.

ČESKO: Hrubec (Bartošák) – D. Sklenička, Rutta, J. Kolář, Gudas (A), D. Musil, Hronek, Zámorský – H. Zohorna, T. Zohorna, Řepík – D. Kubalík, Jan Kovář, Gulaš – Frolík (A), Simon, Voráček (C) – Palát, Faksa, Jaškin – J. Vrána.

Související články

Další články