DOBOJOVÁNO: Rusko bylo nad české síly, minutu před koncem vstřelilo třetí branku. RUSKO - ČESKO 3:0

Zdroj: archiv
+ Další 4 fotografie
MS v hokeji
Den zápasového volna pomohl českému hokejovému týmu k odpočinku. Ovšem už v pondělí začali čeští hokejisté na mistrovství světa v Bratislavě očekávaný zápas proti Rusku. Utkání, které český fanoušek očekával s nadšením, začal v 16:15 hodin.

Sborná má po úvodních dvou zápasech na kontě šest bodů, stejně jako svěřenci trenéra Říhy. Začal tak zásadní duel, který napoví více, kdo by se mohl ocitnout ve finálových soubojích. Oba týmy mají skvělou formu a vzájemný duel Rusko - Česko sliboval nejen skvělou podívanou, ale především pořádnou bitvu.

Po výhrách nad Švédy a Nory čekal českou hokejovou reprezentaci na mistrovství světa třetí zápas základní skupiny B. Svěřencům kouče Miloše Říhy ale nevyšel nad našlapaným týmem Ruska, který na turnaji rovněž neztratil ještě ani bod, úvod a ve 13 minutě se povedlo Rusům vstřelit první branku - pálil Andronov.

Čtyři minuty před koncem první třetiny hrál český tým přesilovku, ale nevyužil ji. Do konce první třetiny se tak stav nezměnil Česko - Rusko 1:0.

Druhá třetina začala podobně jako první - velmi aktivně na obou stranách. Před koncem 12 minuty Češi začali hrát přesilovku, z ní se ale nic výraznějšího svěřencům trenéra Říhy nepovedlo. V polovině druhé třetiny se obě obrany otevřely a začal více dynamický hokej. Ve 32 minutě český tým ale obdržel druhou branku, když napřáhl Gusev a trefil se. Ruský tým během obou třetin ukázal, že je ve výborné formě, a i přes výrazný tlak Čechů dvě minuty před koncem druhé části zápasu, stav 2:0 udržel.

Do třetí třetiny nastoupily oba týmy s chutí - Češi rozhodnuti vyrovnat dvoubrankovou ztrátu, Rusko udržet stav a naopak snažit se se gólově ještě vzdálit. V úvodu třetí části se podařilo českému týmu hrát přesilovku, ale opět ji nevyužil, a to ani když napřáhl Vrána, kterému se podařilo trefit jen horní tyčku. Hra byla na obou stranách aktivní, často ale bez přesného zakončení. V posledních dvou minutách třetí třetiny došlo k odvolání brankáře Bartošáka a početní převaze. Ale ani to nepomohlo. Naopak ruskému týmu se podařilo minutu před koncem do prázdné branky vsítit gól. Zápas skončil 3:0 pro Rusko.

SESTAVY:

RUSKO: Vasilevskij (I. Sorokin) – Sergačjov, Nestěrov, Orlov, N. Zajcev, Chafizullin, Gavrikov, Zadorov – Grigorenko, Malkin (A), Dadonov – Ovečkin (A), Kuzněcov, Barabanov – N. Gusev, Anisimov, Kučerov – Kovalčuk (C), Kaprizov, Andronov – Tělegin.

ČESKO: Bartošák (Hrubec) – J. Kolář, Hronek, Moravčík, Rutta, D. Sklenička, Gudas (A), D. Musil – Frolík (A), Simon, Voráček (C) – Palát, Chytil, J. Vrána – D. Kubalík, Jan Kovář, Řepík – Jaškin, T. Zohorna, H. Zohorna.