Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

DOBOJOVÁNO: Češi ukázali svou sílu a získali další skandinávský skalp: ČESKO - NORSKO 7:2

Zdroj: repro Česká televize
+ Dalších 9 fotografií
MS v hokeji
Čeští hokejisté se v sobotu pokusili navázat na skvělý úvod na mistrovství světa, kdy porazili Švédsko výsledkem 5:2. Na Slovensku nastoupili proti Norsku a svěřencům trenéra Miloše Říhy se hned v úvodu zápasu dařilo - byli silnějším týmem. Utkání na Zimním stadionu Ondreje Nepely začalo stejně jako v pátek ve 20:15.

Český tým na světový šampionát vstoupil famózní výhrou, kdy se mu podařilo zdolat soupeře ze Švédska 5:2. Tentokrát český celek narazil na Norsko, které je papírově slabším soupeřem. Ovšem Češi nechtěli nic podcenit a vědí, že soupeř může být velmi nebezpečný. Zatím se ale lépe vede českému týmu, když ve druhé minutě skóroval Hronek, který se postaral o českou radost i podruhé, a to v sedmé minutě.

Norsko se ale nevzdalo a o čtyři minuty později snížilo na rozdíl jednoho gólu, když se podařilo Lindströmovi vsítit českému týmu branku. Pět minut před koncem první třetiny ale Češi opět úřadovali. Frolík zvýšil vedení českého týmu na 3:1, a to v situaci, kdy Norsko hrálo přesilovku.

Do druhé třetiny český tým opět vstoupil skvěle. Opět Frolík ve čtvrté minutě naznačil, že bude z pravého kruhu nahrávat, a poté nekompromisně vystřelil do branky týmu Norska. Ve 33 minutě se trefil Michal Řepík a zvýšil skóre.

Třetí třetina pro Čechy nezačala zcela úspěšně. Norskému týmu se povedl na ledě malý zázrak a hned ve třetí minutě snížil stav na 5:2. Jenže o minutu později Češi vrátili úder, když se Filip Chytil trefil do norské branky. Český tým má chuť a hrou se baví... Ve 44 minutě tak Kubalík zamířil a vsítil Norům sedmou branku. Do konce třetí třetiny se už stav nezměnil a českému týmu se podařilo po Švédsku porazit i Norsko.

Sestavy

NORSKO: Haukeland (Holm) – Holös, Lesund, Espeland, Bonsaksen, Nörstebö, Johannesen, Bull, Reichenberg – P. Thoresen, M. Olimb, Olden – Valkvae Olsen, Haga, Rosseli Olsen – Martinsen, Lindström, Trettenes – Kristiansen, K. Forsberg, Röymark.

ČESKO: Hrubec (Bartošák) – J. Kolář, Hronek, Moravčík, Rutta, D. Sklenička, Gudas, D. Musil – Frolík, Simon, Voráček – Palát, Chytil, J. Vrána – D. Kubalík, Jan Kovář, Řepík – Jaškin, T. Zohorna, H. Zohorna.

Bolestná zpověď Moniky Binias: S o 24 let mladším Petrem přišli o dítě. Bojovala i s tchyní