Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Doba ledová jako realita: Našli lišku v kostce ledu. Nad tímhle zůstává rozum stát!

Tohle je solidní bizár.
Zdroj: Profimedia.cz
Je tohle vůbec možné? Liška z Německa měla smůlu. Propadla se totiž ledem do Dunaje a řeka ji úplně zmrazila. Našla se pak ve stavu, který bychom asi nepřáli žádnému zvířeti na světě!

Liška je sice znamenitý plavec, ovšem plavat ve vodě, která má teplotu pod bodem mrazu, je velmi složité. Pokud se takové zvíře nedokáže vyškrábat na břeh do půl hodiny, pak jednoduše zemře na podchlazení a vyčerpání.

To byl bohužel případ lišky z Německa, která zaplatila životem propadem do řeky Dunaj. Nalezena byla uvězněná v kostce ledu a skutečně tento bizarní případ hodně připomínal animovaný snímek Doba ledová, kde byla animovaná zvířátka uvězněna v kostkách ledu.

Zvíře z ledu vysekal lovec a pro výstrahu udělal opatření. Postavil ho na břeh, aby si hlavně kolemjdoucí výletníci rozmysleli, zda se jim vyplatí vstupovat na zamrzlou řeku. Nejspíše si to rozmyslí…

Související články

Další články