Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Do Varů přijeli jako úplná neviňátka: Dnes mají stamiliony a každý je chce do postele!

Zdroj: MFF Karlovy Vary
+ Další 2 fotografie
Možná jste si také při návštěvě karlovarského filmového festivalu v roce 1994 říkali, že ten mladý Američan je sice sympaťák, ale úplná nula, takže ho o autogram a popovídání prosit nebudete. Mnoha lidem se to určitě stalo a dnes si trhají vlasy, protože promarnili životní příležitost okouzlit Leonarda DiCapria. Nejen on ale do Varů přijel ještě v době, kdy z něj nebyla celosvětová celebrita první velikosti!

Jedno se Jiřímu Bartoškovi, řediteli festivalu, a Evě Zaoralové, jeho dlouholeté pravé ruce, upřít nedá: Za třiadvacet let obnovené existence áčkové filmové přehlídky se jim podařilo do Karlových Varů přitáhnout neuvěřitelná jména. Každý, kdo ve světě stříbrného plátna něco znamená, se tu musel objevit.

Ale šanci dostali i tací, kteří se teprve ve filmovém rybníčku rozkoukávali a až později se z nich staly neuvěřitelné hvězdy. Pojďme si je připomenout!

Leonardo DiCaprio

Leonardo DiCaprio dnes ani v pustém lese neudělá krok, aniž by se k němu neseběhly ječící fanynky. Když ale před 24 lety ještě jako klučina přijel představit film Úplné zatmění, v němž hrál Arthura Rimbauda, milence jiného básníka (Paul Verlaine), nikdo ho neznal a skoro nikdo ani nechtěl podpisy. A nebýt karlovarského fotografa, který fotil i úplně nepodstatné lidi nebo berušky, nemáme dnes snad ani žádnou jeho fotku z návštěvy ČR. Do uvedení filmu Titanic do kin tehdy zbývala tři léta.

A jaký tehdy byl, když nemohl mít žádné hvězdné manýry? Pamětníci vzpomínají na jeho bezprostřednost a na to, že všude s ním chodili členové rodiny.

Ve Varech byl s maminkou, ale i s dědečkem (zesnul devět měsíců po Varech v 81 letech) a babičkou (zemřela v 93 letech v roce 2008). O to citově zabarvenější pro něj zážitky z Česka jsou.

Když mu jedna česká novinářka při rozhovoru k uvedení snímku Vlk z Wall Street v roce 2014 předala dárkem karlovarské oplatky, do té doby z kritiků snímku zpruzelá megacelebrita roztála a radovala se jako malý kluk.

Karlovy Vary Vážně? Vždyť já jsem tam byl před skoro dvaceti lety. A vy to tam znáte? Mamka Vary miluje,“ rozplýval se pro Reflex. Šlo o jeho první festival, a tak je jeho srdeční záležitostí.

Dnes by ale na rozdíl od doby svého mládí ve Varech neušel ani milimetr, aby nebyl v obležení dychtivců.

Jeho máma Irmelin se pak do Karlových Varů vrátila o třináct let později, když přijela představit synův ekologicky zabarvený dokument 11. hodina.

Keira Knightley

Kdo nezná tohle jméno, ten se evidentně vůbec nezajímá o ženskou krásu ani o film. Britská herečka Keira Knightley pobláznila muže z celého světa takovým způsobem, že to skoro nemá obdoby.

Do Varů přijela v roce 2002 jako sedmnáctileté herecké ucho představit výbornou komedii Blafuj jako Beckham (Bend It Like Beckham). Sice už ji lidé znali i jako Sabé z nových Hvězdných válek (1999), ale další pecka pár let nepřišla. Největší slávy se vlastně naplno dočkala až rok po návštěvě českého filmového festivalu.

Jednak díky Lásce nebeské (její nevěstu chtěl za manželku snad každý chlap na planetě), především však kvůli Pirátům z Karibiku

Scarlett Johansson

V minulém desetiletí s přehledem ovládala žebříčky nejkrásnějších žen světa, Hollywood také naučila něžnému pohlaví platit za práci nehorázné balíky peněz.

V roce 2001 do lázeňského města na západě Čech Scarlett Johansson přijela propagovat film Přízračný svět (Ghost World). Největší pecky její kariéry ale měly teprve přijít: Ztraceno v překladu (2003), Dokonalý trik (2006) či v roli Black Widow komiksové filmy Iron Man 2, Avengers, Captain America: Návrat prvního Avenglera, Thor: Ragnarok a podobně.

Související články

Další články