Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Do USA od konce ledna jen s negativním testem: Platí to i pro malé děti

(ilustrační foto)
Zdroj: profimedia
koronavirus
Spojené státy budou od 26. ledna vyžadovat od lidí cestujících letecky do země negativní test na koronavirus. V úterý to oznámily americké zdravotnické úřady. Spojené státy registrují od začátku pandemie přes 22 milionů případů nákazy koronavirem, což je nejvíce na světě. Více než 375 000 pacientů s nemocí covid-19 v USA zemřelo, což je rovněž rekordní údaj.

Koncem prosince USA uvedly, že budou negativní test na virus SARS-CoV-2 žádat u cestujících na linkách z Británie, kde se objevila nová, výrazně nakažlivější mutace koronaviru. Nyní tento požadavek rozšířily na všechny cestující starší dvou let.

Cílem nových cestovních opatření je zabránit tomu, aby se do země dostaly nové formy viru, jež se podle vědců rychleji šíří. Podle amerického Střediska pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) budou muset lidé mířící letecky do USA absolvovat nejpozději tři dny před odletem test na koronavirus a předložit letecké společnosti doklad o negativním výsledku. Pasažéři mohou rovněž předložit dokument, že nemoc covid-19 prodělali a zotavili se z ní, uvedla agentura AP. Nařízení se týkají i Američanů. Pro cestující, kteří USA využívají jen jako tranzitní zemi, opatření neplatí.

Americké úřady kromě toho doporučují, aby se lidé tři až pět dní po příletu do USA nechali znovu testovat a aby následujících sedm dní strávili v karanténě. "Testování riziko neodstraní, ale v kombinaci s domácí karanténou a preventivními opatřeními, jako je nošení roušek a společenské odstupy, může zvýšit bezpečnost cestování," prohlásil šéf CDC Robert Redfield.

Začalo to nemravným dopisováním, skončilo stalkingem. Známého dýdžeje pronásleduje posedlá fanynka. Vyhrožuje i jeho partnerce

Související články

Další články

Nejnovější kauzy