Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) StarDance 2019 Extra Host (pořad) sametová revoluce

Nejnovější kauzy

Do týmu snů jedině Ronalda. Messi je v reprezentaci poloviční

Kdo z nich je lepší?
+ Další 3 fotografie
Fanoušci na celém světě se hádají, kdo je momentálně nejlepším fotbalistou světa. Je to třicetiletý argentinský fenomén Lionel Messi? Nebo je přece jen o chloupek lepší portugalský hezounek Cristiano Ronaldo (33)? Probíhající šampionát v Rusku možná najde definitivní odpověď.

Aby bylo jasno, autor tohoto textu nemá Ronalda příliš v lásce. Na dovolenou pod stan bych jel rozhodně raději s Lionelem. Jenže kdybych stavěl fotbalový tým a mohl si jednoho z nich vzít, sáhnu po Portugalci. Je sice arogantní, je to narcista a je to trochu sobecký magor. Ale je to hráč, který dělá tým. Lionel Messi je v reprezentaci vždy takový zabržděný.

Messi na sebe v reprezentaci klade obrovské nároky. A naději v něj vkládá celá země, která ho srovnává s Maradonou. Maradona dokázal z MS v Mexiku dovézt zlato, Messimu se to nedaří. Za svým idolem se tak táhne jako stín. V roce 2016 totálně frustrovaný dokonce ohlásil konec reprezentační kariéry. Messi tehdy ve finále Copa América proti výběru Chile zahodil klíčovou penaltu. Po zápase oznámil, že v národním týmu končí. Nakonec se ale vrátil, aby vyhrál MS 2018.

A nezačal vůbec dobře. Hned v prvním utkání proti průměrnému Islandu Messi opět zahodil penaltu. Argentina bere jen bod a to má v základní skupině ještě silné Chorvaty a nevyzpytatelný tým Nigerie. Messi začal šampionát v Rusku tím, že selhal a nyní si sype popel na hlavu.

Na druhé straně stojí Ronaldo. Chlapík, který v prvním vystoupení nasázel do sítě Španělska tři branky. On udělal zápas, on šel za úspěchem, on se nevzdal. Ronaldo působí v Realu Madrid a nastoupil tak proti hráčům, kteří ho dokonale znají. Přesto ho nedokázali zastavit. Ronaldo ukázal, kdo je králem.

Experti ho chválí, jak burcuje tým, nebývalé je, jak pomáhá mančaftu s obranou. Individuální kvalitu podřizuje týmovém úspěchu. Když se nedaří, tak bojuje a povzbuzuje spoluhráče. Když se v reprezentaci nedaří Messimu, tak se uzavře do bubliny a čeká, až to přejde. Nad Messim se vznáší Maradonův stín velkého očekávání. Další porci tlaku na něj nyní navalil Ronaldo. Portugalci to šlo, Messi na úvod shořel.

Mohlo by vás zajímat

Další články