Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Do téhle řeky rozhodně dvakrát nevstoupíte. Voda v ní se vaří!

Andrés Ruzo se nechal mystickou atmosférou řeky okouzlit.
Zdroj: facebook
+ Další fotografie
V amazonském pralese se ukrývá hříčka přírody. Je zde tajemná řeka, která svou teplotou dosahuje k bodu varu. Zatím se ovšem nepodařilo vysvětlit, proč tomu tak je.

Příroda nás dokáže neustále překvapovat. Vroucí řeka, o které si v Peru místní povídali, skutečně existuje. Odborníci zatím nejsou schopni vysvětlit, jak je něco takového vůbec možné, ale našel se geolog Andrés Ruzo, který se rozhodl záhadu rozluštit. Už jako malý hltal tajemné příběhy o dobyvatelích hledajících v amazonských pralesích zlato, ty tenkrát děsila vařící řeka, která vás uškvaří zaživa.

Proto se odvážný Andrés Ruzo vydal už před pěti lety do amazonského pralesa a pokoušel se objasnit tajemství horké řeky. I přes to, že odborníci existenci vroucí řeky v tomto místě popírají, on objevil v hlubinách pralesa poklad. Jde o 6,5km říčku, ve které se voda skutečně vaří. V jejím nejširším místě měří řeka 25 metrů a sahá do hloubky 6 metrů. Pokud byste chtěli toto místo navštívit, museli byste se vydat do peruánského města Pucallpa.

Sám Ruzo prozradil pro telegraph.co.uk, že voda je tak vařící, že se v ní vaří zvířata. Pokud se zvěř přiblíží k řece, je okamžitě po ní. I když se snaží plavat ven, řeka je tak horká, že je za několik sekund seškvaří.

Vroucí řeky ve světě existují, ovšem nacházejí se v blízkosti vulkánů, což není případ této řeky. Sám geolog vysvětluje, že pro vznik takového projevu je zapotřebí opravdu silný zdroj tepla. Přesto, že by se svým objevem mohl André chlubit, snaží se řeku uchránit před lidstvem a ochránit tak okolní pralesy, které pomalu mizí kvůli rozsáhlé těžbě dřeva. Chce tedy ochránit přírodu a zachovat mystický nádech tajemné řeky.

Související články

Další články