Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Do střední Evropy vtrhnou BOUŘKY A TORNÁDA: Větrná smršť v loňském roce zpustošila i Česko

Zdroj: extra.cz
+ Dalších 7 fotografií
počasí
Střední Evropu čeká v následujících dnech velmi nepříjemné počasí. Oblast zasáhnou silné bouřky, krupobití, déšť, a dokonce i tornáda. Ačkoliv výskyt tornád je v Česku velmi neobvyklý, v loňském roce dvě taková řádila na Rakovnicku a Domažlicku, kde způsobila velké škody. Hrozí něco takového i v následujících dnech?

Podle webu severe-weather.eu nepříznivé počasí zasáhne nejhůře Německo, přijde ale i do Polska, Slovenska, Itálie i České republiky. Podle prozatímní předpovědi by se Česku mělo to nejhorší vyhnout, pokud se ale bude opakovat scénář z loňského roku, mohlo by tornádo řádit i u nás.

Zatímco Německo zasáhnou bouřky a silný vítr už v neděli večer, do Česka toto počasí dorazí až během pondělí. Bouřky by se na našem území podle Českého hydrometeorolo­gického ústavu mohly vyskytovat až do středy. I přes intenzivní bouřky a vítr by ale teploty u nás mohly stoupnout až k 21 °C.

V září roku 2018 řádila tornáda na Rakovnicku a Domažlicku, kde způsobila statisícové škody a tisíce domácností odstřihla od elektřiny. Zda i v následujících dnech zasáhnou tornáda Česko, je stále otázkou, ovšem podle serveru wetter.de by se největší smršť měla území České republiky vyhnout. Počasí je ovšem jen těžko předvídatelné, a tak se musíme nechat překvapit.

Související články

Další články