Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Do pražských ulic vyrazil FALEŠNÝ ANTIKONFLIKTNÍ TÝM! Praha 1 raději ustoupila! Co říká autor recese?

+ Další 4 fotografie
Zákaz kouření v hospodách a restauracích dál vyvolává kontroverzní reakce. Praha 1 si najala partičku ostrých hochů a jako tzv. antikonfliktní tým tuto skupinu vyslala do centra metropole. Grafik webu g.cz a facebooková celebrita Tomáš Břínek ale vymyslel vtipnou reakci. Do ulic poslal falešný tým, který měl stejné bundy, jako mají ti praví antikonflikťáci. Na pravé členy týmu veřejnost píská a nerespektuje jejich činnost. Skupina Tomáše Břínka ale sklidila velkou pochvalu a potlesk.

Grafik vystupující na Facebooku pod nickem TMBK a spolupracovník portálu g.cz Tomáš Břínek vymyslel bundy, které jsou na první pohled stejné jako ty, které používá antikonfliktní tým v Praze. V pátek večer si partička kolem Břínka tyto bundy vzala a šla do centra Prahy na pivko. Nebyla to žádná plánovaná akce, spíš se šlo prostě na jedno do centra.

Pražané a hosté ze zahraničí rychle pochopili, že tohle nejsou ti praví antikonflikťáci, kteří konflikty často jen vyvolávají Tohle byla partička rozesmátých recesistů a hosté barů a hospůdek je vítali potleskem. Bylo vidět, že boj proti hloupé byrokracii spojuje

"Štamgasti z hospod to brali s humorem. Bylo vidět, že jsme je pobavili a společně jsme se smáli a diskutovali o zbytečnosti antikonfliktního týmu," uvedl pro eXtra.cz Břínek.

Zajímavá byla reakce pravého antikonfliktního týmu Ten se Dlouhé ulici vyhnul obloukem. Sice byl páteční večer, ale antikonflikťáci se rozhodli, že půjdou dělat pořádek raději tam, kde už stejně pořádek je a nehrozí tam nepříjemná nálada.

"Vzhledem k informacím o konání akce se členové antikonfliktního týmu Městské části Praha 1 nebudou nacházet v lokalitách Starého Města, ale budou působit v jiných částech Prahy 1. Důvodem je skutečnost, že účastníky akce deklarované oblečení by mohlo způsobit záměnu s řádnými členy antikonfliktních týmů a případná protiprávní jednání účastníků akce by mohla jít na vrub městské části," uvedla pro Blesk mluvčí Prahy 1 Veronika Blažková.

Břínek uvedl, že celou akci jako nějaký výrazný protest neplánoval. Prostě se sešla parta lidí, kteří chtěli dát najevo, že ulice rozhodně nepatří nějakému najatému týmu vyholených bouchačů.

"V pohodě byli i městští strážníci. Přátelsky s námi pokecali a ptali, se kam máme namířeno. Nakonec se nás sešlo asi 15 lidí, což je super. O trička a bundy je pořád zájem, takže plánujeme další sraz. A kdo chce bundu, tak ať se mi ozve, ještě něco mám," uvedl pro eXtra.cz autor recesistického projektu, který si získal obyvatele Prahy rozhodně více než skutečný antikonfliktní tým.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy