Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Do Prahy míří nová taxislužba: Bude levnější než Uber, chce jezdit za 8Kč/km

Do Prahy míří nová taxislužba: Bude levnější než Uber, chce jezdit za 8Kč/km
Zdroj: archiv Cammeo Group
Taxi
Ačkoli je nabídka pražských taxislužeb vcelku přeplněná, na trh vstupuje další společnost. Chorvatská společnost Cammeo Group rozšiřuje svoji působnost a již brzy se na jejich vozy můžeme těšit v Česku. Nový tým taxíků se zde snaží prosadit bývalý profesionální basketbalový hráč a trenér Zoran Helbich (45).

Do Prahy míří nová taxislužba chorvatské společnosti Cammeo Group. O prosazení firmy se snaží Zoran Helbich, který je známý jako bývalý profesionální basketbalový hráč a trenér. Několik desítek aut už kotví v pražském Hloubětíně.

Odlišnost

Nová taxislužba by měla fungovat na podobném principu jako například společnost Uber, ale zároveň se budou zásadně odlišovat. Přivolání vozu bude možné za pomoci vlastní aplikace, takže nebude možnost si taxi odchytnout na ulici.

Od ostatních aplikací se budou odlišovat cenou a sjednocením. Všechny vozy jsou značky Dacia Logan ve verzi kombi jezdící na LPG, mají stejné vybarvení a jsou číslované. Zásadní rozdíl je také v tom, že řidiči budou mít firemní oblečení a budou řádně proškoleni. "Každého řidiče budeme osobně prověřovat a školit. Rozhodně nám nebude stačit poslat e-mailem naskenované papíry. Tím se chceme odlišit," vysvětlil Helbich.

Cena je také důležitým faktorem, kterým se společnost snaží uchytit. Chtějí zapůsobit jak na zákazníky, tak na šoféry. Pro zákazníky je nástupní sazba stanovena na 24 korun, kilometr jízdy za osm korun a k tomu každá minuta strávená v autě za tři koruny. Minimální cena za krátkou jízdu vás vyjde na 50 korun. Stanou se tak nejlevnějšími ve městě. Společnost Uber si účtuje nástupné 25 Kč a za každý ujetý kilometr pak 9,90 korun.

Šoféři si budou moci vozy pronajímat na delší dobu a z jízdy musí zaplatit provizi dvanáct procent. To je ovšem o polovinu méně než u srovnatelné konkurence. Denně však musí odvést minimálně 600 korun. Jízdy budou řidičům přidělovány transparentně a společnost jim v případě nehody nabídne náhradní vůz i servis.

Ceny se podle Helbicha nebudou nijak výrazně měnit. "Nemyslím si ale, že až se zavedeme, tak cenu nějak výrazně upravíme. Provoz na LPG je levný, máme výhodné leasingové podmínky a řadu dalších partnerů s výhodnými cenami servisu. A že Dacia není žádný luxus? Většinu zákazníků, kteří se potřebují rychle přepravit po městě, to ani moc nezajímá. Navíc jsou to pěkná a prostorná auta," dodává Helbich.

Historie

I když je pro Českou republiku společnost Cammeo novinkou, ve světě tomu tak rozhodně není. Firma byla založena už v roce 2006 rodinou Minovských v Makedonii, začínali se třinácti auty. Během několika let se firma rozrostla i do ostatních zemí. Působí v Chorvatsku, kde mají 170 aut a také v Srbsku či Slovinsku. Taxislužba Cammeo Group se dále plánuje zaměřit na Varšavu, Vídeň a Bratislavu.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy