Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020 Počasí

Nejnovější kauzy

Do poloviny ledna na pořádnou vánici zapomeňte: Kdy do Česka dorazí pravá zima?

Zdroj: profimedia.cz
zima
S pořádnou zimou a sněhem to letos vypadá hodně bledě. Lidé se neustále ptají, kdy konečně přijde do Česka ta pravá pohádková zima. Meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu mají jasno. Sníh a zima dorazí až v druhé polovině ledna. V nížinách by lidé se sněhem neměli vůbec počítat a na horách bude sněžit jen ojediněle.

„Ve studeném vzduchu se bude na naše území rozšiřovat od západu tlaková výše a bude postupovat nad Balkán. Od úterý začnou kolem hluboké tlakové níže nad Islandem postupovat v teplém západním proudění z Atlantiku nad Skandinávii frontální systémy, které částečně ovlivní počasí i u nás,“ předpovídají meteorologové z ČHMÚ.

V neděli očekávejme polojasno až skoro jasno, zejména na horách až oblačno, a ojediněle sněhové přeháňky. Jen zpočátku na horách a na severovýchodě srážky četnější. Nejnižší noční teploty +1 až –3 °C. Nejvyšší denní teploty 0 až 4 °C, v 1000 m na horách kolem –3 °C.

Nový týden začne nízkými teplotami. V pondělí bude polojasno, na severu a severovýchodě oblačno až zataženo. Zpočátku ojediněle mlhy, i mrznoucí, nebo nízká oblačnost. Během dne od jihozápadu další ubývání oblačnosti, místy až do vyjasnění. Nejnižší noční teploty 0 až –4 °C, při malé oblačnosti kolem –6 °C. Nejvyšší denní teploty 0 až 4 °C.

Sněhových srážek se lidé dočkají pouze na horách, a to jen ojediněle. Na pořádnou zimu a sníh si budou muset všichni počkat až do druhé poloviny ledna.

Související články

Další články