Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Do pár dnů dojde k uzavření obchodních center, míní Prymula. Mohou za to studenti

Zdroj: extra.cz
+ Dalších 7 fotografií
omezení
Uzavírání obchodních center je momentálně v Česku hojně skloňované téma. Podle náměstka ministerstva zdravotnictví Romana Prymuly k tomu pravděpodobně dojde do deseti dnů. Obchody s potravinami, které jsou součástí center, zůstanou i nadále otevřeny. Důvodem k uzavírání obchodních center je to, že se stávají častým cílem studentů, kteří se tam celé hodiny potulují a logicky srocují ve skupinkách.

Roman Prymula pro Rádio Z v pátek naznačil, že je otázka několika dnů než dojde k uzavření velkých obchodních center. Tam se totiž seskupují mladí lidé a studenti, kterým byly uzavřeny školy. Prymula přiznal, že tento problém se nyní intenzivně řeší.

Problém jsou znudění studenti

„To, co v tuto chvíli řešíme nejvíc, je otázka těch velkých nákupních center, protože se ukazuje, že při zrušení školní docházky mládež bohužel směřuje do těchto center. A pokud tam neuděláme drastické opatření, které nastane velice rychle, tak vlastně jsme dokázali to, že jsme převedli děti ze školních lavic, kde se něco naučily, do supermarketů, kde se tam potulují různě x hodin a samozřejmě to riziko je tam takové poměrně vysoké,“ řekl Prymula.

Zároveň uvedl, že obchody s potravinami, které jsou součástí nákupních center, zůstanou otevřené. Musí mít však přístup z ulice, aby nebyla možnost dostat se do vnitřních prostor nákupních center.

Velký rozhovor s Romanem Prymulou si přečtěte ZDE.

V neděli bude otevřeno

Jelikož Češi dále berou obchody s potravinami útokem, některé řetězce podle Babiše chtěly své obchody v neděli uzavřít, aby si vyčerpaný personál odpočinul. K nedělnímu uzavření ale nakonec nedojde, řekl na tiskové konferenci premiér Andrej Babiš (65).

Situaci ohledně vývoje nákazy koronavirem sledujeme ONLINE.

Související články

Další články