Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Do osudu Adámka, kterému zničili život, se vložil i prezident Zeman! Co pro dítě udělal?

Zdroj: Facebook
+ Dalších 7 fotografií
KAUZA ADÁMEK
Osud nebohého Adámka není lhostejný ani prezidentovi. Miloš Zeman (74) se rozhodl, že jménem svého nadačního fondu věnuje postiženému chlapci 400 tisíc korun. "Nebýt pana prezidenta, tak nemáme na auto, ve kterém bychom mohli Adámka přepravovat," netajil svou radost Adámkův otec Jan Vyčítal, který redakci eXtra.cz poskytl exkluzivní informace o tom, jak setkání s prezidentem probíhalo.

O kauze týkající se malého Adámka, kterému před dvěma lety operovali krční mandle, jsme vás již informovali.

Chlapec začal čtyři dny po zákroku silně krvácet a nakonec to dopadlo hůře, než ten nejhorší sen. Adámek má poškozený mozek a vůbec nereaguje na okolní svět! Šance na jeho uzdravení nejsou velké. Jeho otec Jan Vyčítal se snaží, jak jen může. A mnozí mu s jeho snahou pomáhají. Mezi takové se zařadil i prezident Miloš Zeman, který pana Vyčítala pozval loni v prosinci k sobě na Hrad, kde mu dal jménem svého a manželčina nadačního fondu 400 tisíc korun.

„Setkání to bylo mimořádné, stejně tak jako jeho pomoc,“ vzpomíná Jan Vyčítal.

„Pan prezident se ke mně dostal přes Facebook. Původně jsme měli vyhrazeno asi patnáct minut, nakonec jsme ale s panem prezidentem strávili asi tři čtvrtě hodiny. Bylo to strašně přirozené setkání, setkali jsme se ve Zlatém salónku a mluvili jsme spolu o příběhu Adámka. Díky panu prezidentovi a jeho ženě Ivaně jsme si mohli pořídit auto, ve kterém můžeme Adámka přepravovat,“ dodal dále otec, který se také dále pře s pardubickou nemocnicí, kde k osudné tragédii došlo.

Související články

Další články