Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Do oběhu se dostala nová droga: Šedá smrt může člověka zabít pouhým dotykem

Do oběhu se dostala nová droga: Šedá smrt může člověka zabít pouhým dotykem
Zdroj: St. Mary Parish Sheriff's Office
strach
Policie v americké Louisianě u několika dealerů našla novou drogu, ze které jde mráz po zádech. Prášek, kterému se přezdívá Šedá smrt, má být podle zdrojů deníku The Sun tak smrtelný, že i pouhý fyzický kontakt s ním může člověka zabít.

Šedá smrt je podle policistů z Louisiany složena z heroinu, fentanylu a několika dalších látek. Minulý týden ji strážníci nalezli u dealerů v okresu St. Mary Parish. Droga zdánlivě připomíná rozdrcený beton či spálené uhlí a objevila se i ve státech Georgia a Alabama.

Snímky nové drogy na Facebook umístila kancelář šerifa okresu St. Mary Parish. Na snímcích je jasně vidět několik gramů šedého prášku v igelitu, váha a další nádobíčko potřebné k přípravě i konzumaci narkotik.

Nová droga má být podle dostupných informací 10000krát silnější než morfium a ve vyjádření policisté hovoří o tom, že jde o kombinaci některých z nejsmrtelnějších opiátů vůbec. S novým typem heroinu, alias Šedou smrtí, zatkli v průběhu posledního týdne hned několik lidí.

První zmínka o Šedé smrti pochází z roku 2017. Tehdy byla spojena s několika případy předávkování. Policie lidem doporučuje, aby se droze vyhýbali obloukem a v případě, že ji někde naleznou, se jí nedotýkali a zavolali policii.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy